Предмет: Физика, автор: babkovaangelinka

1.Пояснити, чому питома теплоємність тої самої речовини в різних агрегатних станах різна.
помогите пожалуйста ето срочно

Ответы

Автор ответа: nastyashuliak96
2

Ответ:

Питома теплоємність - це кількість теплоти, необхідна для зміни температури 1 кг речовини на 1 градус Цельсія. Вона залежить від кількох факторів, зокрема від агрегатного стану речовини.

В різних агрегатних станах речовина має різну структуру і взаємодію між частинками. Це впливає на те, як легко тепло передається від однієї частинки до іншої.

**У твердому стані** речовина має регулярну структуру, і частинки розташовані відносно близько одна до одної. Це означає, що тепло легко передається від однієї частинки до іншої за допомогою коливань і зіткнень. Тому питома теплоємність твердих речовин, як правило, вища, ніж у рідин і газів.

[Image of Питома теплоємність твердих речовин]

**У рідкому стані** частинки речовини розташовані ближче один до одного, ніж у газі, але все одно далі, ніж у твердому стані. Це означає, що тепло передається менш ефективно, ніж у твердому стані. Питома теплоємність рідин, як правило, нижча, ніж у твердих речовин, але вища, ніж у газів.

[Image of Питома теплоємність рідин]

**У газоподібному стані** частинки речовини розташовані дуже далеко один від одного. Це означає, що тепло передається в основному за допомогою конвекції, коли гарячі частинки піднімаються, а холодні опускаються. Питома теплоємність газів, як правило, найнижча зі всіх агрегатних станів.

[Image of Питома теплоємність газів]

Ось кілька конкретних прикладів питомої теплоємності речовини в різних агрегатних станах:

* Питома теплоємність води в твердому стані (лід) становить 2,11 Дж/(кг·К).

* Питома теплоємність води в рідкому стані становить 4,184 Дж/(кг·К).

* Питома теплоємність води в газоподібному стані становить 1,87 Дж/(кг·К).

Ці значення питомої теплоємності показують, що для нагрівання 1 кг води на 1 градус Цельсія необхідно затратити більше теплоти в твердому стані, ніж у рідкому, і ще більше теплоти в газоподібному стані.


babkovaangelinka: Получится Питома теплоємність - це кількість теплоти, необхідна для зміни температури 1 кг речовини на 1 градус Цельсія. Вона залежить від кількох факторів, зокрема від агрегатного стану речовини.
В різних агрегатних станах речовина має різну структуру і взаємодію між частинками. Це впливає на те, як легко тепло передається від однієї частинки до іншої.
babkovaangelinka: У твердому стані- речовина має регулярну структуру, і частинки розташовані відносно близько одна до одної. Це означає, що тепло легко передається від однієї частинки до іншої за допомогою коливань і зіткнень. Тому питома теплоємність твердих речовин, як правило, вища, ніж у рідин і газів.
babkovaangelinka: У рідкому стані - частинки речовини розташовані ближче один до одного, ніж у газі, але все одно далі, ніж у твердому стані. Це означає, що тепло передається менш ефективно, ніж у твердому стані. Питома теплоємність рідин, як правило, нижча, ніж у твердих речовин, але вища, ніж у газів.
babkovaangelinka: У газоподібному стані - частинки речовини розташовані дуже далеко один від одного. Це означає, що тепло передається в основному за допомогою конвекції, коли гарячі частинки піднімаються, а холодні опускаються. Питома теплоємність газів, як правило, найнижча зі всіх агрегатних станів ?
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: gayanevarosyan
Предмет: Математика, автор: koshekbaevadilet2000