Предмет: Химия,
автор: VladosUKRAINE
Виведи формулу мінерального добрива амоніачної селітри, в якій масова частка Нітрогену становить 35%, Гідрогену - 5% та Оксигену - 60%. Розпишіть відповідь!
ДАЮ 55 БАЛІВ!
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
w(N) = 35%
w(H) = 5%
w(O) = 60%
Найти: NxHyOz - ?
Знайдемо кількість речовин:
n(N) = w(N)/M(N) = 35/14 = 2,5 моль
n(Н) = w(Н)/M(Н) = 5/1 = 5 моль
n(О) = w(О)/M(О) = 60/16 = 3,75 моль
n(N) : n(Н) : n(О) = 2,5 : 5 : 3,75
Так як індекси мають бути цілі числа, то ділимо на менший , тобто на 2,5 і маємо:
n(N) : n(Н) : n(О) = 1 : 2 : 1,5
Тепер помножимо на 2 і отримаємо:
n(N) : n(Н) : n(О) = 2 : 4 : 3
Формула NH₄NO₃ - нітрат амонію
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: dinakoserbaeva5
Предмет: Английский язык,
автор: ayanzhumash231110
Предмет: Английский язык,
автор: aidareren4
Предмет: История,
автор: ermekkyzynurai5
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: Аноним