Предмет: Химия, автор: tayotawei

Який об'єм кисню потрібно, для спалювання суміші, що складається з 11,2 л метану та 15 г етану? ​

Ответы

Автор ответа: dobriakua
0

Дано:

V(CH4) = 11,2 л

m(C2H6) = 15 г

Знайти:

V(O2) - ?

Розв'язання:

1) CH4 + 2O2 → CO2 + 2H2O;

2C2H6 + 7O2 → 4CO2 + 6H2O;

2) V1(O2) = V(CH4) * 2 = 11,2 * 2 = 22,4 л;

3) n(C2H6) = m / M = 15 / 30 = 0,5 моль;

4) n2(O2) = n(C2H6) * 7 / 2 = 0,5 * 7 / 2 = 1,75 моль;

5) V2(O2) = n2(O2) * Vm = 1,75 * 22,4 = 39,2 л;

6) V заг.(O2) = V1 + V2 = 22,4 + 39,2 = 61,6 л.

Відповідь: Об'єм O2 становить 61,6 л.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: jdkdkdkxkxi
Предмет: Алгебра, автор: Аноним