Предмет: Українська мова, автор: dudchakdemian

3. Пригадай правила вживання розділових знаків у реченнях з однорідними членами (с. 4). Перепиши речення в робочий зошит, уставляючи пропущені букви та розділові знаки. Під- кресли головні та другорядні члени речення. шматованим 1. Хлопець підмостив трави сів на колодці й почав po...гортати свій зшиточок (С. Васильченко). 2. Я сів на лавку в скверику й усміхався д...ревам сонцю по- хмарам i перехожим (В. Симоненко). 3. Лист черкает...ся об лист і тихо дзв...нить (І. Нечуй- Левицький). 4. День був ясний сонячний та теплий (І. Нечуй-Левицький). 5. Лемент то затихав то лунав дужче (С. Васильченко). 6. Стоïть дивит...ся на нього а в очах і жалощі і сміх і радість (С. Васильченко). даю 50 балів!!!​

Ответы

Автор ответа: chokopai999
9

1. Хлопець підмостив трави, сів на колодці й почав повільно гортати свій зошиточок. Головний член речення: "Хлопець сів на колодці." Другорядний член речення: "підмостив трави" і "почав повільно гортати свій зошиточок."

2. Я сів на лавку в скверику й усміхався до дерев, сонцю, хмарам і перехожим. Головний член речення: "Я сів на лавку в скверику." Другорядні члени речення: "узісміхався до дерев," "сонцю," "хмарам," і "перехожим."

3. Лист черкається об лист, і тихо дзвінить. Головний член речення: "Лист черкається об лист." Другорядні члени речення: "і тихо дзвінить."

4. День був ясний, сонячний та теплий. Головний член речення: "День був ясний." Другорядні члени речення: "сонячний" та "теплий."

5. Лемент то затихав, то лунав дужче. Головний член речення: "Лемент то затихав." Другорядні члени речення: "то лунав дужче."

6. Стоїть і дивиться на нього, а в очах і жалощі і сміх і радість. Головний член речення: "Стоїть і дивиться на нього." Другорядні члени речення: "в очах" і "і жалощі і сміх і радість."

Похожие вопросы