1. Напишіть пригодницьке оповідання, взявши за основу біографічні
факти чи епізод із життя Т. Шевченка (обсяг – до 2 сторінок).
Дайте назву твору (1 бал). У творчій роботі використайте пряму мову або діалог
(2 бали). Ускладніть речення 2 поширеними звертаннями (2 бали),
дієприкметниковим зворотом, відповідно підкресливши його (2 бали),
дієприслівниковим зворотом, підкресливши його (2 бали).
Використайте 2 цитати з творів Кобзаря або 2 вислови про нього (2 бали).
Ответы
"Кобзар на шляху волі"
Було то в ті далекі часи, коли Тарас Григорович Шевченко молодий ще і світ мав перед собою незвіданий шлях. Поет плекав свою мрію про волю та гідність, як власне кобзар свою кобзу. Та одного разу він вирішив відправитися у подорож, щоб дізнатися більше про світ навколо себе.
Тарас обрався в далеку країну. Подорож була непростою, але Кобзар не скалався. Він зупинився у селі і відпочивав під старим дубом, коли побачив старого кобзаря, що грав на своїй кобзі. Тарас вирішив підійти і поговорити.
"Доброго дня, пане кобзарю," привітав Шевченко.
"Доброго дня, молодий митець," відповів кобзар. "Ти подорожуєш у пошуках чогось?"
"Так, шукаю свою долю та правду," відповів Тарас. "Хочу стати великим поетом і віддати народу свою музику."
"Дуже гарна мета," сказав старий кобзар. "Але пам'ятай, що велика музика росте із великих переживань. Подорожуй, вчися, і ніколи не забувай про свої коріння."
Зустріч із старим кобзарем надихнула Тараса. Він продовжив свою подорож, зустрічаючи різних людей і пізнаючи світ. На своєму шляху він не раз згадував слова зі своїх віршів, наприклад: "Я вас любив: ще, може, не той час" та "Слово є наше велике багатство".
Тарас Шевченко повернувся додому з багатьма історіями і досвідом, які він використав у своїх творах. Він став справжнім кобзарем на шляху волі, віддавши свою музику народу і піднявши його дух.
Так закінчилася ця пригода Тараса Шевченка, але його спадок живе дотепер, нагадуючи нам про важливість свободи, правди та культури.