У ячменю стійкість до сажки домінує над ураженістю. Гомозиготні стійкі до сажки рослини запилювали пилком copту, який пошкоджується цією хворобою. Від самозапилювання F1 було отримано 16 рослин F2
Ответы
Ответ:
Объяснение:
З даного опису можна зробити кілька висновків:
1. Стійкість до сажки (захворювання) у ячменю є домінантною ознакою, що означає, що гени, відповідні за стійкість, переважають над генами, відповідними за уразливість до цієї хвороби.
2. Запилювання рослин F1 пилком сорту, який вразливий до сажки, свідчить про те, що рослини F1 були гетерозиготними для цієї ознаки (одна копія гена стійкості і одна копія гена уразливості).
3. Отримання 16 рослин F2 в результаті самозапилення F1 свідчить про те, що рослини F1 були гетерозиготними за геною стійкості. Існує закон Менделя, який говорить, що в такому випадку настає поділ гетерозиготних рослин на гомозиготних нащадків у співвідношенні 1:2:1. Один чисто гомозиготний стійкий, два гетерозиготні, і один чисто гомозиготний вразливий до сажки.
Отже, з 16 рослин F2, 4 будуть гомозиготами для стійкості, 8 - гетерозиготами, і 4 - гомозиготами для уразливості до сажки.