Предмет: Химия,
автор: Аноним
При добуванні кальцій оксиду масою 44,76 г із простих речовин виділилось 508,0 кДж теплоти. Напишіть саму задачу та термохімічне рівняння реакції окиснення кальцію. Без розв'язку задачі, не зараховується!
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CaO) = 44,76 г
Q = 508 кДж
Найти: Термохімічне рівняння - ?
Cкладемо РХР:
2Ca + O2 = 2CaO
Знайдемо кількість речовиниоксиду кальцію:
M(CaO) = 40 + 16 = 56 г/моль
n(CaO) = m(CaO)/ M(CaO) = 44,76/56 = 0,8 моль
Обчислимо кількість теплоти виділенної при добуванні 2 моль оксиду кальцію, при реакції 0,8 моль виділиться 508 кДж ,складемо пропорцію:
0,8 моль - 508 кДж
2 моль - х кДж
х = 508 * 2 : 0,8 = 1270 кДж
Термохімічне рівняння:
2Ca + O2 = 2CaO + 1270 кДж
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: farida7648
Предмет: Литература,
автор: zhasminzhasmin202091
Предмет: Оʻzbek tili,
автор: aziza201212
Предмет: Русский язык,
автор: ProctoY4ehik
Предмет: Обществознание,
автор: kseniamsarova