Предмет: Химия, автор: Angelinakanuka93

4)Назвіть елемент за такими даними:стоїть у 5 групі головній підгрупі,молярна маса вищого оксиду 108г/моль

Ответы

Автор ответа: natalyagrinuck
1

Відповідь:

Нітроген (N)

Пояснення:

Дано: Mr (E2O5)= 108

Розв'язання: Елементу V групи відповідає оксид із загальною формулою Е2О5. Ar(O)= 16. Нехай Ar(E)= x, тоді Mr(E2O5)= 2Ar(E) + 5Ar(O); 2x+5*16= 108; 2x= 108- 80; 2x= 28; x=28 : 2= 14; Ar(E)= 14. Відносну атомну масу 14 має елемент Нітроген.

Похожие вопросы