Предмет: МХК, автор: krestina434

античність театр
музика ​

Ответы

Автор ответа: annaobukhova13
0

Ответ:Античний театр є загальнолюдською цінністю. Чим більше дізнаєшся про нього, тим більше дивуєшся, як багато знали, могли, вміли люди маленького грецького держави, віддаленого від нас майже на три тисячі років.

Все, що досягнуто світовим театральним мистецтвом стоїть на фундаменті античної культури і зобов'язане поетичної спадщини Давньої Еллади. Не випадково, вся наша театральна термінологія - (театр, сцена, драма, трагедія, комедія, хор, оркестр, монолог, діалог, міміка та ін.) - Грецького походження.

Театр розвивався разом з поетичним, музичним, образотворчим мистецтвом. Головною його основою була драматургія - трагедія і комедія, - виросли з культової міфології.

Театр був улюбленим місцем розваги, політичних, моральних протиборств, сприяв вихованню громадянської зрілості всього населення.

Знайомство з мистецтвом Античності, вивчення його дають поживу для творчого розвитку людства протягом тисячоліть.

Якщо епоха архаїки найбільш щільно висловила себе в ліриці, то класична Греція проявила себе в аттичної трагедії - жанрі, в найбільшою мірою відповідає духу античної культури. У грецькій трагедії знайшла вираження така естетична категорія як катарсис, тобто очищення, облагородження людей.

Театр займав особливе місце в житті стародавніх греків, він був трибуною для широкого поширення нових думок, висвітлення найбільш хвилювали уми сучасників проблем. Велика була його громадська та виховна роль. Хоча, як правило, сюжети грецьких трагедій походили з усім знайомих з дитинства міфів, це не означало, що спектаклі були незлободневнимі і не зачіпали животрепетних питань. Адже в уста міфологічних героїв драматурги завжди вкладали слова, що стосуються найгостріших проблем сучасності. Тому драматична поезія (всі без винятку трагедії і комедії в Греції писалися віршами), змогла відсунути на другий план інші літературні жанри і на ціле століття стати жанром панівним.

Трагедія (в буквальному перекладі - "пісня козлів") виникла з хорової пісні, з дифірамба, виспівували сатирами, одягненими в козлячі шкури і зображали веселих супутників грецького бога виноробства Діоніса. В Афінах існував щорічний загальнодержавне свято - Великі Діонісії, під час якого розігрувалися сцени з міфів в супроводі хору сатирів. У V столітті до нашої ери до хору були додані 3 актора, провідні з ним діалог, - так виникла драма, театральне дійство.

Грецький театр багато в чому відрізнявся від сучасного. По-перше, в Греції не було постійних труп, та й професійні актори з'явилися не відразу. Фінансування та організація театральної вистави (літургії) були одним з обов'язків (хорегия) найбільш багатих громадян. По-друге, сам пристрій грецького театру було своєрідним і нагадувало, швидше, сучасний стадіон. Вистава йшла під відкритим небом, на круглому майданчику - орхестре. Лави для глядачів були вирубані прямо в кам'янистих схилах пагорба, біля підніжжя якого влаштовувалася оркестр. Цей найпростіший зал для глядачів називався у греків театрон. У такому величезному відкритому театрі не можна було розглянути ні міміку акторів, ні деталі їх костюмів, тому актори виступали в масках, що позначають або сценічний тип персонажа, або душевний стан або характер. Доводилося також збільшувати і фігуру актора, який для цього одягав взуття на високій платформі (котурни). У грецькому театрі майже не було декорацій. Весь цей обмежений набір образотворчих засобів (маски, костюми, відсутність декорацій і т.д.) був пов'язаний з орієнтацією всієї античної культури, в тому числі і грецького театру, на слухове, акустичне сприйняття. Антична культура була культурою усного, а не письмового слова.

Як і в інших областях грецької культури в театрі неодмінно присутній агон (змагальність). Театральні постановки йшли три дні поспіль, під час святкування Великих Діонісій. Давали обов'язково три трагедії і одну сатировскую драму, тобто комедію. У кожній виставі брали участь три драматурга, а глядачі повинні були визначити кращу постановку, кращого актора, кращого хорега (організатора вистави). У заключний день свята переможці отримували нагороди.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Физкультура и спорт, автор: vlad912845
Предмет: География, автор: nazarsincuk0