Предмет: Українська література, автор: dozorovnikitos2010

Як само трипільці та скіфи вплинули на культуру України? (бажано з 1-2 прикладами)


fakeania2020: а если только знаешь про скифов?
fakeania2020: можно только про них написать?

Ответы

Автор ответа: piratik8629
1

Відповідь:

   У ІV – ІІІ тисячоліттях до н. е. на території України відбувається перехід до енеоліту (мідно-кам’яного віку), для якого характерні виробництво і обробка міді. Цей період залишив численні пам’ятки, які знаходять на всій території України. Особливо багато їх на околицях Києва і в долині Дніпра. Від села Трипілля на Київщині до Карпат та нижнього Дунаю залишилися сліди життя людини доби енеоліту, і культура цього періоду дістала в науці назву трипільської (наприкінці XІX ст. саме в с. Трипілля вперше виявлено її пам’ятки). Будівлі мешканців цієї культури поділялися на житлові й господарські і розміщувалися рядами або колом. На пізньому етапі трипільської культури поселення значно збільшилися й налічували 1 – 1,5 тис. будинків. Трипільці займалися орним землеробством і скотарством. При обробці землі використовувалося рало. Великого розвитку досягло виробництво кераміки, яка характеризувалась вишуканістю й розмаїттям форм, оздобленістю різноколірним орнаментом. Особливо були поширені жіночі статуетки. Кераміка трипільців є однією з найкращих у світі, а керамічні вироби – просто витвір мистецтва для того часу.

  У стародавніх книгах записано, що літ за сімсот до Різдва Христового на українських землях пасли свої череди скіфи. Саме у VІІ ст. до н. е. в південноукраїнських степах з’являються скіфи – племена іранського походження. Вони захопили територію лісостепової зони України. Давньогрецький історик Геродот поділяв скіфів на чотири групи: царські, кочовики, скотарі й орачі. Останні були нащадками трипільців, протослов’янами, які проживали на території між Дніпром і Дністром і були завойовані скіфами.

  Високого рівня розвитку в скіфів досягли архітектура, скульптура, живопис, декоративно-ужиткове мистецтво. Звичайні побутові речі вони прикрашали складними, майстерно виконаними орнаментами – переважно зображеннями реальних та фантастичних тварин. Найбільше уславилися скіфи ювелірними прикрасами з дорогоцінних металів: Чаша з Гайманової Могили, Золотий гребінь з кургану Солоха, Срібна амфора, Всесвітньовідома пектораль та ін. Скіфські художники вправно володіли реалістичними методами зображення, досконало знали анатомію людини і тварин.

Пояснення:

Похожие вопросы