В результаті спалювання 4,8 г органічної речовини утворюється 3,36 л карбон(4)
оксиду та 5,4 г води. Відносна густина пари цієї речовини за воднем 16. Визначити
молекулярну формулу речовини, записати її в структурному вигляді та дати їй
назву.
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CxHy) = 4,8 г
V(CО₂) = 3,36 л
m(H₂O) = 5,4 г
D(H₂) = 16
Знайти: CxHy-?
Знайдемо молекулярну масу речовини:
Mr(CxHy) = D(H₂) * M(H₂) = 16 * 2 = 32 г/моль
Складемо РХР:
CxHy + O₂ = СO₂ + H₂O
1 моль х моль у/2 моль
Визначимо кількість речовин
n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 4,8/32 = 0,15 моль
n(СО₂) = V(СО₂)/Vm = 3,36/22,4 = 0,15 моль
n(С) = n(СО₂)/n(CxHy) = 0,15 * 1/0,15 = 1 моль
n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 5,4/18 = 0,3 моль
n(H) = n(H₂O)/n(CxHy) = 0,3 * 2/0,15 = 4 моль
n(С) : n(H) = 1 : 4
тобто формула СН4, але М(речовини) = 32 г/моль, а у нас вийшло
М(СН2) = 12 + 1 * 4 = 16 г/моль. Так як це органічна речовина , то у формулі присутній Оксиген і його маса складає 16 г/моль. Звідси формула речовини : СН4О - метанол