Предмет: История, автор: vladimirloboiko

2. Заповніть пропуски в тексті. Сільське господарство розвивалося_______________ шляхом, за рахунок розширення посівних площ та посилення_______________. Найменша кількість днів таких відробітків була на ______________ України, найбільша – на ______________ . Для обробітку ґрунту застосовували традиційну сільськогосподарську техніку. Сіяли зерно переважно _______________________ , скошували хліб серпами і косами, а обмолочували ціпом. Тільки частина поміщиків, передусім на__________________________ України, застосовувала машини та новітній інвентар – сіялки, віялки, жатки, молотарки тощо. Селянство — головний виробник сільськогосподарської___________. Воно відрізнялося за своїм становищем, тому поділялося на дві великі групи: _________________ , або кріпаки, що перебували в особистій залежності від _______________ та були прикріплені до їхніх маєтків. Вони кількісно переважали на __________________ та були зобов’язані виконувати панщину, або _______________. __________________ були особисто вільними й вело власне господарство. Вони переважали на Півдні та ________________, були змушені сплачувати ______________.

Ответы

Автор ответа: egorbrovko8
1

Ответ:

Заповнені пропуски:

Сільське господарство розвивалося екстенсивним шляхом, за рахунок розширення посівних площ та посилення кріпосницької експлуатації. Найменша кількість днів таких відробітків була на Правобережжі України, найбільша – на Лівобережжі. Для обробітку ґрунту застосовували традиційну сільськогосподарську техніку. Сіяли зерно переважно відвальним способом, скошували хліб серпами і косами, а обмолочували ціпом. Тільки частина поміщиків, передусім на Півдні України, застосовувала машини та новітній інвентар – сіялки, віялки, жатки, молотарки тощо. Селянство — головний виробник сільськогосподарської продукції. Воно відрізнялося за своїм становищем, тому поділялося на дві великі групи: кріпаки, або кріпаки, що перебували в особистій залежності від поміщиків та були прикріплені до їхніх маєтків. Вони кількісно переважали на Лівобережжі та були зобов’язані виконувати панщину, або кріпосне селянство. Слободяни були особисто вільними й вело власне господарство. Вони переважали на Півдні та Степовій Україні, були змушені сплачувати податки.

Пояснення:

Екстенсивний шлях розвитку означає, що зростання виробництва досягається за рахунок розширення посівних площ, а не підвищення продуктивності праці.

Кріпосницька експлуатація — це система економічних і правових відносин, за якої селяни перебували в особистій залежності від поміщиків і були зобов’язані виконувати панщину або сплачувати оброк.

Панщина — це безоплатна, примусова праця селян на поміщика.

Слобідяни — це селяни, які перебували в особистій свободі і не були зобов’язані виконувати панщину.

Податки — це обов’язкові платежі, які сплачуються державі або місцевим органам влади.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: v743265