Підготувати повідомлення Романтизм у різних видах мистецтва
Ответы
Відповідь:
Дослідження романтизму виявили нерівномірність розвитку різних видів мистецтва. Значними були і національні розбіжності стилю. Головна ознака мистецтва – це краса, що не втрачає своєї значущості за будь-яких змін у суспільстві.
Протиставлення реальності та мрії – найсуттєвіше в романтизмі. Визначальна риса романтизму – перевага суб’єктивного начала, розрив між ідеалом та дійсністю.
Літературу доби романтизму можна порівняти із великим оркестром, що виконує прекрасну, натхненну, трагічну музику, і кожен із митців-романтиків представляв свою мелодію.
Важливим джерелом творчого натхнення стає фольклор: письменники починають записувати і видавати друком усну народну творчість. Значних успіхів у цьому досягли німецькі романтики – брати Вільгельм та Якоб Грімм.
Особлива увага надається минулому, бо є підготовкою до кращого майбутнього, і саме цю цінність шукають романтики, ідеалізуючи та облагороджуючи її. Яскравим представником історичної течії стає англійський письменник Вальтер Скотт (1771-1832), автор багатьох історичних романів («Айвенго», «Роб Рой», «Квентін Форвард»).
В образотворчому мистецтві романтизм найбільш яскраво проявився у живопису і графіці.
У живопису, на відміну від літератури, романтизм проявився дещо пізніше. На відміну від інших стилів, власної виражально-пластичної системи не було вироблено.
Перші паростки помітні у творчості видатного іспанського художника Франциско Гойі. (Додаток 20) Франциско Гойя (1746-1828).
Свобода творчого самовиявлення особистості понад усе цінувалася в культурі романтизму. Синонімом цієї свободи була художня індивідуальність, оригінальність авторського світосприйняття, втілення творчого задуму сили уяви митця.
Музика романтиків – це перш за все вираження їхнього внутрішнього світу, «звучна автобіографія» (Соллертинський), фортепіанний або пісенний щоденник, в якому кожна сторінка – ніби сповідь композитора. Музика майже повністю позбавлена зв’язку з предметним світом і є віддзеркаленням тонких порухів душі, що втілюються у звуках. Сприйняття музики потребує від слухача душевної розвиненості, здатності відчути найтонші звуки й потаємні рухи, вміння співпереживати авторському задуму. А це під силу лише витонченій, по-справжньому романтичній натурі.
Франц Шуберт, Фредерік Шопен, Роберт Шуман - генії, їх стихія це романтична музика.
Романтизм як художній стиль вийшов за рамки 19 століття, Новий час продовжує його існування.
Пояснення: