Предмет: География, автор: Katinack

Цікаві факти про внутрішню будову Землі

Ответы

Автор ответа: Angelayou
1

Ответ:

1) Земне ядро, що складається в основному із заліза і нікелю, має діаметр близько 2,5 тисячі км.

2)  Зрозуміло, нікому ще не довелося своїми очима побачити будову Землі - шари були визначені теоретично, з розповсюдження хвиль від землетрусів. 3) Середня щільність планети становить 5515 кілограмів на кубометр. 
4) Мантія, що тягнеться до глибини 2890 кілометрів, є самим товстим з шарів Землі. 
5) Товщина земної кори на різних ділянках планети варіюється від 5 до 70 кілометрів. Найтонші ділянки кори знаходяться на дні океанів і складаються переважно з базальту.

6)  У кінці 17 століття Галлей запропонував концепцію будови Землі, згідно з якою всередині планети перебуває порожнеча. На його думку, Земля - ​​це порожнистий куля з твердої речовини товщиною близько 500 миль, всередині якого знаходяться дві концентричні оболонки і ядро. Розміри кожного з них можна порівняти з Венерою, Марсом і Меркурієм відповідно. Сучасна геофізика довела повну неспроможність ідей Галлея.

7) Товщина зовнішнього ядра перевищує 2260 км. Кордон між ним і мантією знаходиться в 2890 км від поверхні планети, а перехід між двома ядрами розташований на глибині в 5150 км. 
8) Зовнішнє ядро ​​планети неймовірно гаряче — його температура коливається від 4400 до 6100 градусів Цельсія. 
9) Зовнішнє ядро ​​має той же склад, що і внутрішнє, але через нестачу тиску знаходиться в рідкому стані. У ньому також присутня невелика кількість сірки і кисню. 
10) Завдяки рідкому ядру у Землі є магнітне поле, без якого життя на планеті була б неможлива. Воно простягається на кілька тисяч кілометрів в космос, захищаючи Землю і її мешканців від сонячного вітру.

11) Якщо магнітне поле коли-небудь зникне, випаруються всі океани, а атмосфера стане нестерпно гарячою, що знищить практично будь-яке життя на Землі. Вчені вважають, що саме такий катаклізм колись стався на Венері.

Объяснение: сподіваюсь допомогла.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: akmalovaumida1119