Предмет: Українська мова, автор: vasilisaa6711

Завдання:
1. Дібрати синоніми до слів блискучі, грубі (про стіни), антонім до слова пласкі об'ємні, випуклі
2. Пояснити лексичне значення слів: немовлята, легені, перетинки.
3. Записати: пухнасті, перетинки, плаский, хвостик, гумовий, міцні легені, мабуть, навіть, усередині, безперестанку.
4. Скласти план тексту
5. Написати детальний переказ на чернетці.
6. Редагування переказів.
текст:
БОБРОВІ ДІТИ
Боброва хатка вища за зріст людини. Вона міцна й надійна, ніби фортеця. Усередині хатки живе четверо крихітних бобренят. Вони маленькі, пухнасті, з блискучими оченятами. Бобренята надзвичайно гарні. Задні лапи в них великі, з перетинками, а передні - малесенькі, дуже схожі на дитячі ручки. Пласкі хвостики бобренят схожі на гумові. Тваринки мають чудовий апетит та, мабуть, міцні легені, бо безперестанку галасують. Пронизливий писк бобренят чути навіть крізь грубі стінки хатки. Вони поводяться зовсім як людські немовлята. Кричать, коли радіють або коли біда якась скоїться. Як усі діти, бобренята потребують багато уваги. За Сірою Совою) (93 сл.)​

Ответы

Автор ответа: liwwj0
4
1.
Синоніми до “блискучі”:

1. Вишукані
2. Вражаючі
3. Сяючі
4. Великолітні

Синоніми до “грубі”:

1. Шорсткі
2. Нерівні
3. Тверді
4. Суворі

Антоніми до “пласкі”:

1. Вирівняні
2. Гладкі
3. Рівні

Антоніми до “об’ємні”:

1. Плоскі
2. Тонкі
3. Плоскі

Антоніми до “випуклі”:

1. Вглиблені
2. Поглиблені
3. Плоскі
2.
“Немовлята”: Це слово вказує на маленьких дітей або немовлят, тобто дітей в ранньому віці, зазвичай від народження до одного року. Також може вживатися для вказівки на малюків або недавно народжених дітей.

“Легені”: Це слово вказує на парні органи дихання в організмі людини і багатьох інших тварин. Легені відповідають за обмін газів, конкретно за надходження кисню в організм і видалення вуглекислого газу.

“Перетинки”: Це слово вказує на тонкі, мембраноподібні структури або розділи, які розділяють або відокремлюють дві частини чогось. У контексті тіла, перетинки можуть вказувати на розділи внутрішніх органів, які розділяють їх на різні камери або відділи. У загальному сенсі, це може бути відносно тонкими бар’єрами або розділами у будь-якому контексті.
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: Marcelll
Предмет: Українська мова, автор: Vanya4635
Переписати запропоновані речення,підкреслити у кожній частині граматичну основу,надписати частиномовну приналежність слів граматичної основи,визначити сполучні засоби,задати питання від головної до підрядної,накреслити схему речення,дати загальну характеристику складного речення.
2. Хто сіє кров, той жне зненависть (Б.-І. Антонич). 3. Українці мають всі підстави пишатися тим, що їхня Батьківщина не раз переживала дні сили і слави, мала справді легендарних героїв (А.Лотоцький). 4. Коли я гляну на матір і угледжу в її небесних очах стільки розуму, смутку і глибокої непереможної віри в життя, мені так легко і радісно стає на душі (Олесь). 5. Тільки згодом, як ми підросли, зрозуміли цінність кожної хлібини (Я.Гоян). 6. Напевно, перше поетичне слово на землі виникло саме тоді, коли людина була зачарована дивами природи (Р.Кабальчинська). 7. Я обламаю хвилинам пальці, щоб не спліта¬лись в печаль годин (Л. Костенко). 8. Є в коханні і будні, і свята, є у ньому і радість, і жаль, бо не можна життя заховати за рожевих ілюзій вуаль (В.Симоненко). 9. Цвіте липа так буйно й розкішно, що все місто плаває в задушливому мареві (Ю.Яновський). 10. Любить людей мене на¬вчила мати і рідну землю, що б там не було (В. Симоненко). 11. Молоді чорняві скрипалі позакидали назад голови, так що на їх ледве держалися шапки (І.Нечуй-Левицький). 12. Над голубими вітряками плив журавлиний караван, неначе кликав у дорогу (В.Сосюра).
Предмет: Литература, автор: zhumabaevadayana
Предмет: Математика, автор: Аноним