Предмет: Право, автор: Sssgo

21 січня 2010 р. до нотаріуса звернувся Федорченко Р. із заявою про видачу свідоцтва про право власності на жилий будинок, успадкований після смерті батька Федорченка І., який помер 20 грудня 2009 р. Нотаріус дослідив надані у справі документи і роз’яснив Федорченку Р., що свідоцтво про право на спадщину може бути видано йому після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини. 18 червня 2010 р. до нотаріуса звернулася Кулешова М. із заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину % жилого будинку, що належав за життя Федорченку І. Свою заяву Кулешова М., мотивувала тим, що перебувала на утриманні спадкодавця, однак документів на підтвердження цього факту не надала. 23 червня 2005 р. нотаріус роз’яснив Федорченку Р., що не може видати йому свідоцтво про право на спадщину у зв’язку із заявою, яка надійшла від Кулешової М., незважаючи на те, що Федорченко не заперечує проти визнання Кулешової М. законною спадкоємницею. Чи правомірні такі дії нотаріуса? Визначте порядок видачі свідоцтва про право на спадщину. Як має діяти нотаріус в тому випадку, якщо Федорченко Р. не згодний на визнання КулешовоїМ. спадкоємницею?

Ответы

Автор ответа: dimonchop
1

Відповідь:

Українське законодавство передбачає, що спадщина визнається відкритою з моменту смерті спадкоємця і підпадає під розподіл майна серед законних спадкоємців. Нотаріус має право видати свідоцтво про право на спадщину лише тоді, коли всі необхідні документи і обставини підтверджують правомірність такого спадкування.

У наданому випадку:

1. Федорченко Р. подав заяву на отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті батька в січні 2010 року.

2. Кулешова М. також подала заяву на право на спадщину, але не надала документи, які б підтверджували її право на цю спадщину.

Нотаріус відмовив у видачі свідоцтва Федорченку Р., оскільки надійшла заява від Кулешової М., яка претендує на ту саму спадщину. Нотаріус мав право вимагати від Кулешової М. додаткові документи або підтвердження, що б підтверджувало її право на спадщину.

Якщо Федорченко Р. не згоден на визнання Кулешової М. спадкоємницею, нотаріус має право відмовити у видачі свідоцтва, поки не буде вирішено це спорище через судовий порядок або добровільною угодою між сторонами.

Загальний порядок видачі свідоцтва про право на спадщину передбачає відповідну документацію та підтвердження права на спадок. Якщо дві або більше осіб претендують на одну й ту ж спадщину, це може призвести до судового розгляду спору щодо права на спадок. Нотаріус має право відмовити у видачі свідоцтва, поки цей спір не буде вирішено відповідними правоохоронними органами чи судом.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: vampiralosha
Предмет: Окружающий мир, автор: nikolvero0
Предмет: Геометрия, автор: mukhametovsamir