Предмет: Українська мова, автор: alinagaidai2012

Ш. Поясніть значення слiв: китайка. Синоп. Царград, Байдак, чайка (але не имах). Складіть із двома словами 2 речення. поможіть пж даю 100 балов

Ответы

Автор ответа: lizakobzar7
5

Объяснение:

1. Китайка - це давнє вимірювальне пристрій, яке використовувалося для вимірювання довжини, часто складалося з рулетки або мірної стрічки.

2. Синоп - це поняття, яке використовується в мореплавстві для позначення внезапних змін напрямку вітру або погодних умов.

3. Царград - історичне ім'я для міста Істанбул, що розташоване в Туреччині.

4. Байдак - це вид традиційного українського одягу, що нагадує сорочку або верхню одежу.

5. Чайка (але не имах) - це поетичний образ, який може вказувати на легкість і вільність рухів, але з обмеженням, оскільки "не имах" додає певну недоступність.

Ці слова можуть мати різні значення в різних контекстах і зазвичай використовуються в поезії або старовинній мові.

Речення:

1. У її китайці були гроші та маленькі прикраси.

2. Морякам довелося стикається з синопом під час шторму.

1. Вона взяла китайку з грошима і ключами перед виходом з дому.

2. Моряки столкнулися з несподіваним синопом під час свого відправлення.

Автор ответа: mmashamayorova
3

Ответ:

Китайка -це щільна, переважно синя шовкова тканина, яку завозили з Китаю

Синоп-місто і порт в Туреччині, засноване в античну добу як колонія Мілета

Царград-слов'янська назва міста або землі Константинополя, столиці Візантійської імперії.

Чайка-Бойовий довбаний човен запорізьких козаків з вітрилами та веслами, обшитий зовні дошками або очеретом для кращої плавучості й захисту від ворога

Колись,мй дідусь любив носити китайку літом

Вдавнину,чайки дуже допомагали козакам переправлятись на той бік річки

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: Marcelll
Предмет: Українська мова, автор: Vanya4635
Переписати запропоновані речення,підкреслити у кожній частині граматичну основу,надписати частиномовну приналежність слів граматичної основи,визначити сполучні засоби,задати питання від головної до підрядної,накреслити схему речення,дати загальну характеристику складного речення.
2. Хто сіє кров, той жне зненависть (Б.-І. Антонич). 3. Українці мають всі підстави пишатися тим, що їхня Батьківщина не раз переживала дні сили і слави, мала справді легендарних героїв (А.Лотоцький). 4. Коли я гляну на матір і угледжу в її небесних очах стільки розуму, смутку і глибокої непереможної віри в життя, мені так легко і радісно стає на душі (Олесь). 5. Тільки згодом, як ми підросли, зрозуміли цінність кожної хлібини (Я.Гоян). 6. Напевно, перше поетичне слово на землі виникло саме тоді, коли людина була зачарована дивами природи (Р.Кабальчинська). 7. Я обламаю хвилинам пальці, щоб не спліта¬лись в печаль годин (Л. Костенко). 8. Є в коханні і будні, і свята, є у ньому і радість, і жаль, бо не можна життя заховати за рожевих ілюзій вуаль (В.Симоненко). 9. Цвіте липа так буйно й розкішно, що все місто плаває в задушливому мареві (Ю.Яновський). 10. Любить людей мене на¬вчила мати і рідну землю, що б там не було (В. Симоненко). 11. Молоді чорняві скрипалі позакидали назад голови, так що на їх ледве держалися шапки (І.Нечуй-Левицький). 12. Над голубими вітряками плив журавлиний караван, неначе кликав у дорогу (В.Сосюра).