Предмет: Українська мова, автор: alyamark012

28 лютого 1861 року Феоктист Хартахай, грек із села Чердакли, що на Донеччині, ніс на своїх плечах труну з тілом Т. Шевченка від Академії мистецтв до Смоленського кладовища. На могилі сказав прощальне слово: «Сумно і страшно вимовити: «Тарас Григорович помер!» Україно, мати ти наша, де твоя утіха, де витає і що тепер робить?.. Матінко наша, Україно, степи наші, могили, Дніпро широкий, небо наше синє! Хто нам пісню заспіває і про нас згадає! Хто нас так щиро любитиме і за нас душу положить! Тарас Григорович у труні споряджений на той світ! Затих, замовк наш соловейко навіки! Україно, Україно! Де твій син вірний? Мово українська! Де твій батько, що так тебе шанував, що через нього і тебе ще більше поважати стали?.. Спи ж, тату, поки правда з кривдою силу міряти будуть, поки правда запанує на світі!»
Завдання: напишіть есе «Спи ж, тату, поки правда з кривдою силу міряти будуть, поки правда запанує на світі!», використавши цитати з доробку сучасних письменників, присвяченого постаті Кобзаря (мінімум 2 цитати із 2 різних творів), що підтверджують або спростовують Вашу думку про роль постаті Шевченка в історії української літератури та державотворення.

У тексті застосуйтеускладненівідокремленими означеннями речення (2), метафори (2). Підкресліть (обведіть) відповідні конструкції.
Помогите пожалуйста)

Приложения:

Ответы

Автор ответа: vladislava550
1

Відповідь:

Відмінність Тараса Шевченка в історії української літератури та державотворення не може бути переоцінена. Його поетичний голос і активна громадська діяльність робили його фігурою, яка не лише визначила розвиток українського слова, але і вплинула на судби України. Слова, які прозвучали під час прощання із ним на Смоленському кладовищі, дорівнюють вічним голосам, що несуть спадок Шевченка, невмирущому Кобзареві.

Згадувані в цитатах слова глибоко корелюють із творчістю сучасних письменників. На початку цитованого вірша "Спи ж, тату, поки правда з кривдою силу міряти будуть, поки правда запанує на світі!" схожі на ті, які звучать у творі сучасного поета: "Доки у серці моєму спить Тарас, моя мова буде жити, а мова - це душа України" (Поет Сучасний, "Доки спить Тарас").

Ця цитата підтверджує, що Тарас Шевченко залишив назавжди свій слід в українській літературі і державотворенні. Він не лише підняв голос на захист прав національних меншостей і політичне самовизначення, але також примножив велике скарбництво української мови і культури.

З іншого боку, цитата "Спи ж, тату, поки правда з кривдою силу міряти будуть, поки правда запанує на світі!" також відображає становище письменників, які залишилися вірні ідеалам Тараса Шевченка. Це своєрідна закликальна або обіцянкова мова, де Шевченко сприймається як символ правди і борця за права і свободу.

Українська література та державотворення завжди були спорідненими поняттями, і Тарас Шевченко відіграв ключову роль у цьому процесі. Його спадок живе в сучасних літературних творах та політичних діяннях, підкреслюючи важливість його постаті в історії України і в українському духовному світі.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: angel1nababak008
Предмет: Математика, автор: kiralipatova10
Предмет: История, автор: evelinadopira7