Предмет: История, автор: sonavasilenko6

ДУЖЕ ТЕРМІНОВО!!!!ДАЮ 40Б
1. Творчо попрацюйте з історичною хмаринкою:
а) поясніть значення слів, наведених у хмаринці;
б) з’ясуйте, яке зі слів не належить до хронологічних
меж параграфа;
в) складіть коротку захопливу оповідку про воєнні опе-
рації козаків першої третини XVII ст.;
г) за матеріалами параграфа створіть власну хмарин-
ку слів і поясніть її зміст.

Приложения:

Ответы

Автор ответа: 7Tomas7
18

Відповідь:

Байда — діалектна назва шматка чого-небудь ламкого або крихкого (хліба, цукру, дерева). Байда — довбаний човен. Байда — герой української народної пісні «В Цареграді на риночку».

Чайка- човен, якщо не помиляюся

Іва́н Сірко́ — український полководець, подільський шляхтич, козацький ватажок, кальницький полковник, кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 боях. Герой багатьох українських пісень і казок.

Бородавка-хвороба

Петро́ Конаше́вич-Сагайда́чний — український полководець і політичний діяч, православний шляхтич гербу Побуг, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства

Петро́ Конаше́вич-Сагайда́чний — український полководець і політичний діяч, православний шляхтич гербу Побуг, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства

Гаври́ло Крутне́вич — гетьман Війська Запорозького на початку XVII століття.

Хотин — одне з найдавніших міст України, у вересні 2002 р. відсвяткував своє 1000-річчя. На початку XI ст. київський князь Володимир Великий створив систему прикордонних фортець на заході й півдні своєї держави, в тому числі і Хотин.

ФЕОДОСІЯ (до 1787 — Кафа, лат. Caffa, турец. та кримськотатар. Кефе) — місто у Криму

Цецорська битва - одна з битв Польсько-турецької війни (1620-1621) між військами Речі Посполитої (за підтримки бунтівних молдавських військ) і Османської імперії (за підтримки ногайців), битва тривала з 17 вересня по 7 жовтня 16 біля села Цецора у Молдавії, неподалік річки Прут. Закінчилась поразкою коронного війська та загибеллю його командувача

Оповідка:

Вітер вночі вигравав пісню свободи, коли козаки першої третини XVII століття підняли свої коні і зброю на західний горизонт. За гетьманським проводом, вони вирушили на похід, називаний "Війна для волі".

На далеких полонинах та гірських серпантинах козацькі загони зіткнулися з польськими військами, які намагалися підкорити Україну. Були жорсткі бої та криваві сутички, але в кожному воїні вогонь боротьби та гордості палає. Козаки не просто воювали за свою землю, вони воювали за свою ідентичність, за право вільно обирати своє майбутнє.

Найвідомішими битвами цього періоду були Корсунська битва, Пилявецька битва та багато інших. Кожна з них була іспитом сили і відданості козаків. Вони вчилися від великих вождів, таких як Богдан Хмельницький, і підтримували одне одного в тяжких часах.

Воєнні операції козаків першої третини XVII століття були справжнім витком історії, де мужність, віра та бажання жити вільно допомогли зберегти козацьку душу. Ці подвиги донесли їхнє ім'я до наших днів і стали символом боротьби за волю та незалежність.

Наче так але більше нічого не скажу бо не читав параграф. Успіхів!

Похожие вопросы
Предмет: Немецкий язык, автор: 13NK23