1. Створіть власне висловлення, підтримавши ЧН
спростувавши таку думку: «Нація, котра мислить про світ і
себе в ньому категоріями позиченої мови, неминуче мислить
несамостійно» (О. Забужко).
Дотримуйтесь таких вимог:
чітко сформулюйте тезу (1 речення);
наведіть переконливий аргумент (2-3- речення);
проілюструйте аргумент показовим прикладом (з літератури, з історії чи суспільного
життя, з особистого досвіду) (1-2 речення);
сформулюйте висновок, який увиразнить обстоювану Вами позицію (1-2 речення)
Ответы
Ответ: Теза: Думка, що нація, яка мислить про світ і себе в ньому категоріями позиченої мови, неминуче мислить несамостійно, потребує спростування.
Аргумент: Здебільшого, мова є одним із способів виразу та комунікації думок і ідеї. Використання слів і концепцій з інших мов може бути результатом культурного обміну, глобалізації та взаємодії між націями. Це не обов'язково свідчить про відсутність самостійного мислення. Навіть при використанні позичених слів чи концепцій, люди можуть власноруч адаптувати їх до свого контексту та розуміння.
Приклад: Наприклад, в англомовному світі існують багато слів та фраз, що були позичені з інших мов, таких як французька, іспанська, чи німецька. Однак це не заважає носіям англійської мови мислити і висловлювати свої власні ідеї та думки.
Висновок: Використання слів і концепцій з інших мов не обов'язково свідчить про відсутність самостійного мислення. Кожна нація може активно впливати на та адаптувати мову, але це не перешкоджає їй мати власну унікальну ідентичність та мислення.