Потрібен твір на один м цих тем. Будьласка !
Сьогодні ви працюєте над контрольним твором, керуючись "Пам'яткою для написання твору". Орієнтовні теми (обираєте одну тему) 1.Просвітництво як філософсько-ідеологічна течія та місце Й.В. Гете у ньому. 2.Ф. Шиллер і Просвітництво. 3.Ода Ф. Шиллера "До радості" – своєрідна емблема провідного настрою доби Просвітництва. 4.Основні цінності епохи Просвітництва у ХХІ столітті. 5. Зіставлення волелюбних мотивів твору Дж. Свіфта "Мандри Гуллівера" з новітньою історією нашої батьківщини.
Ответы
Ответ:
Ф. Шіллер і Просвітництво
XVІІІ століття увійшло в історію європейської культури під назвою доба Просвітництва. В цей час формуються нові уявлення про світ, людину, суспільство, зміст життя. Письменники, філософи, вчені вважали, що несуть людям світло нової істини. Ось чому їх називали просвітниками, а всю добу — Просвітництвом.
Просвітники стверджували, що світ, в якому ми живемо, прекрасний та досконалий, влаштований гармонійно та раціонально. Природа обдарувала людину, досконале створіння, різноманітними талантами та здібностями. З усіх цінностей людини найбільша — розум. У суспільстві людей мають об'єднувати братні почуття та взаємна повага.
Просвітники вважали, що у Всесвіті діють універсальні закони. Людина буде щаслива тоді, коли пізнає їх і влаштує своє життя відповідно до них (зокрема до закону розуму).
XVІІІ сторіччя стало часом знання та книги. Книга вирвалася з-під опіки церкви, її зміст став земним. Відкривши нову точку зору на світ, просвітники поставили собі грандіозну мету: пояснити життя з позицій розуму. Так виникла найзнаменитіша з книг епохи "Енциклопедія, або Тлумачний словник наук, мистецтв і ремесел". Починаючи з часу створення Біблії, ніхто не робив такої універсальної спроби пояснити навколишній світ і місце людини в ньому. Французька "Енциклопедія" довершила переворот в духовному житті Європи. Після неї європейська культура назавжди порвала з середньовічним світоглядом.
Одним із представників Просвітництва був видатний німецький поет, драматург і теоретик мистецтва Ф. Шіллер (1759-1805). Він народився в родині військового лікаря в м. Марбах на території герцогства Вюртемберзького. Згідно з порядками, що панували в герцогстві, батьки віддали чотирнадцятирічного сина до "Академії Карла", де Фрідріх вивчав медицину, готуючись стати, як і його батько, військовим лікарем. В "Академії" панував суворий режим, не дозволялося читати книги за своїм смаком, та все ж юнак потай вивчав античних авторів, Шекспіра та навіть почав сам писати. Під час навчання в "Академії" були написані перші вірші та драма "Розбійники". Після закінчення навчання Шіллер став полковим лікарем у Штутгарті. Та заради свободи творчості поет залишив службу разом із гарантованим заробітком.
Ответ:
Зіставлення волелюбних мотивів твору Дж. Свіфта "Мандри Гуллівера" з новітньою історією нашої батьківщини
Роман Джонатана Свіфта "Мандри Гуллівера" є однією з відомих алегорій світової літератури, яка підкреслює проблеми суспільства та людської натури. Із-за багатогранності та глибини мотивів у цьому творі, можна знайти певні паралелі з новітньою історією нашої батьківщини.
Один з головних мотивів у "Мандрах Гуллівера" - це розкриття безглуздя та абсурдності суспільних норм та інституцій. В цьому контексті можна провести зіставлення з рядом ситуацій у нашій країні, де влада та політичні процеси також часто здаються абсурдними та віддаленими від реальних потреб людей. Сатиричні образи країн Ліліпутія та Бробдінгнегу можуть відображати схожість із сучасними соціальними структурами.
Ще одним важливим аспектом є мотив гноблення та зневаження менших інших (наприклад, гуллівер зазнає цькувань від ліліпутів). Ця проблема, як і в творі Свіфта, може знаходити аналогії в подіях власної історії, де деякі групи громадян довгий час стикалися з гнітом та дискримінацією.
Водночас, твір "Мандри Гуллівера" використовується для розкриття безпорадності та неспроможності головного героя вплинути на рішення інших. Також цей мотив можна відшукати в подіях нашого сучасного суспільства, де громадяни часто відчувають свою безсилість у вирішенні важливих питань.
На закінчення, можна зазначити, що твір Дж. Свіфта та новітня історія нашої батьківщини можуть взаємодіяти як джерела натхнення для аналізу та критики сучасного суспільства, підкреслюючи важливість волелюбних та гуманістичних цінностей.
Объяснение: