Предмет: Химия, автор: alteirse

Насипати у фарфорову ступку порошок купрум (ІІ) оксиду та додати порошок вугілля у співвідношенні 4:1. Суміш розтерти у фарфоровій ступці. У пробірку набрати приготовлену суміш, закрити пробкою з газовідвідною трубкою та закріпити у лапці штатива в горизонтальному положенні. У другу пробірку налити вапняну воду та опустити у неї кінець газовідвідної трубки. Обережно рівномірно нагрівати суміш першої пробірки до моменту припинення виділення газу. Відставити горілку, вийняти кінець газовідвідної трубки з першої пробірки. Дати охолонути пробірці. Спостерігаю:
Хімічні рівняння реакцій: CuO + C = Ca(OH) 2 + CO 2 =
Висновок

Ответы

Автор ответа: bogdanpivnenko93
2

Ответ:

Цей експеримент виглядає як одночасне визначення вмісту кисню у купрум (II) оксиді та вуглецю в порошку вугілля. Ось хімічні рівняння для реакцій:

1) CuO + C -> Cu + CO2

2) Ca(OH)2 + CO2 -> CaCO3 + H2O

Висновок: Після нагрівання виділяється вуглекислий газ (CO2) з першої пробірки, який приходить в реакцію з вапняною водою у другій пробірці, утворюючи вапняк (CaCO3). Отже, експеримент підтверджує присутність кисню в купрум (II) оксиді та вуглецю в порошку вугілля.


alteirse: Велике дякую!!!!!
Автор ответа: fjeijfskcmsl
2

Ответ:

  • Проведені реакції в даному експерименті включають взаємодію купрум(II) оксиду (CuO) з вугіллям (C) і вапняною водою (Ca(OH)2). Ось хімічні рівняння для цих реакцій:
  • Реакція купрум(II) оксиду з вугіллям: CuO + C -> Cu + CO2
  • У цій реакції купрум(II) оксид окислюється вугіллем, утворюючи мідь (Cu) і вуглекислий газ (CO2).
  • Реакція вапняної води з вуглекислим газом: Ca(OH)2 + CO2 -> CaCO3 + H2O
  • У цій реакції вапняна вода (вапно) (Ca(OH)2) взаємодіє з вуглекислим газом (CO2), утворюючи карбонат кальцію (CaCO3) і воду (H2O).
  • Висновок: Під час нагрівання суміші купрум(II) оксиду та вугілля, спочатку відбулася реакція окислення, внаслідок якої мідь (Cu) була виділена разом із вуглекислим газом (CO2). Потім виділений CO2 був введений у вапняну воду, де спричинив утворення карбонату кальцію (CaCO3). Таким чином, експеримент підтвердив наявність міді в купрум(II) оксиді та властивість вугілля окислювати оксиди металів, а також виявив вуглекислий газ під час взаємодії з вапняною водою.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: anhelynkasenych