Предмет: Окружающий мир, автор: Julia2601

Де містяться небезпечні речовини

Приложения:

Ответы

Автор ответа: jskdndndj
0

Ответ:

Хлорорганічні та хлор-реактивні речовини, що здатні призводити до порушень гормонального фону, інтоксикації, спричинити пошкодження органів (легень, серця, слизових оболонок) та подразнення дихальних шляхів. Найпоширенішим з них є гіпохлорид натрію, як дезінфікуючого реагента. У засобах для хімічної чистки активно застосовується тетрахлоретилен. Ці хлорвмісні речовини спричиняють гострі отруєння, захворювання серцево-судинної системи, негативно впливають на шкіру і волосся, підвищують ризик онкологічних захворювань.

Етилендіамінтетраоцтова кислота (ЕDTA), що застосовується для пом’якшення води замість фосфатів. Може викликати подразнення шкірних покровів, слизових оболонок очей і дихальних шляхів і симптоми бронхіту або астми.

Нітромускуси та поліциклічні мускуси, що здатні призводити до порушень гормонального фону, завдавати шкоди ненародженій дитині та водному середовищу.

Алкілфенолетоксилати та похідні алкіл фенолів, що можуть викликати контактний дерматит, кандидоз, вульвовагініт, спричинити виникнення алергічних або астматичних симптомів або утруднення дихання.

Нафтові дистиляти, що входять до складу засобів для полірування меблів і негативно впливають на зір та нервову систему людини, та майже всі вони є канцерогенами.

Нітробензол, що також може міститься засобах для очищення виробів з деревини і викликає знебарвлення шкіри, задишку, блювоту і втрату свідомості.

Феноли та крезоли, що є їдкими бактерицидними речовинами, здатними викликати діарею, втрату свідомості та порушення функцій печінки і нирок та гостру загальну інтоксикацію.

Формальдегід, сильний канцероген, який також спричиняє подразнення очей, горла, шкіри та органів дихання.

Деякі із зазначених речовин здатні накопичуватись в організмі людини та тварин, тим самим посилюючи свій негативний вплив та створюючи можливість вторинного отруєння по харчовому ланцюгу.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: KdrML
Предмет: История, автор: evgeniaantipova21