терміново!!! Коротка харатеристика організаційних форм підприємств .
Ответы
Объяснение.
Характеристика основних організаційних форм підприємництва
До основних форм комерційних підприємств належить фірма, партнерство і корпорація. Під «фірмою» розуміють економічний суб’єкт, що займається виробничою та іншою діяльністю і має господарську самостійність.
Приватно-підприємницька фірма – це підприємство, власник якого самостійно веде справи в особистих інтересах. Він управляє фірмою, одержує весь прибуток, несе персональну відповідальність за всі її зобов’язання.
Відповідно до Закону України «Про власність» можна визначити три види приватних підприємств:
- індивідуальне приватне підприємство, засноване на приватній власності і праці однієї фізичної особи;
- сімейне приватне підприємство, засноване на приватній власності та праці громадян, що проживають спільно як члени однієї сім’ї і ведуть спільне господарство;
- приватне підприємство з правом найму робочої сили, засноване на приватній власності окремого громадянина України з правом найму робочої сили.
Колективне – це таке підприємство, яке засноване на одному або кількох видах колективної власності. Таке підприємство належить колективу співвласників (засновників, учасників), які діють як один суб’єкт права колективної власності. Право власника реалізується через юридичну особу – підприємство, яке володіє, користується і розпоряджається майном відповідно до свого статусу. Право колективної власності у колективному підприємстві безпосередньо здійснюють його органи управління – вищий орган управління – загальні збори або конференція і правління.
Під корпорацією розуміють підприємство або фірму, що є юридичною особою, де відповідальність кожного власника обмежена його внеском у підприємство. Корпорація – товариство, засноване на паях. Маючи акції товариства, окремі особи стають власниками корпорації. До недоліків корпорації слід віднести, насамперед, наявність певних зловживань. Дрібні і середні власники акцій не можуть здійснювати дійового контролю за діяльністю корпорації.
В Україні функціонують державні та державно-комунальні підприємства. Їх майно вважається відповідно власністю загальнодержавних або адміністративно-територіальних одиниць. Державне підприємство – це самостійна господарська одиниця з правами юридичної особи, яка функціонує на основі державної форми власності у різних галузях народного господарства.
Якщо підприємство засноване на базі об’єднання майна різних власників (юридичних осіб та громадян), то його називають спільним підприємством із змішаною формою власності. У Законі України «Про зовнішньоекономічну діяльність» вказано, що спільні підприємства – це підприємства, які базуються на спільному капіталі суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, на спільному управління та на спільному розподілі результатів діяльності і ризиків. В залежності від цього є два види спільних підприємств: 1) звичайні (національні) спільні підприємства; 2) спільні підприємства з іноземними інвестиціями.
Кооперативні підприємства (кооперативи) – це добровільні об’єднання громадян з метою спільного ведення господарської діяльності. Характерною їх ознакою є особиста участь кожного в діяльності використання власного або орендованого майна. В економіці України функціонують два основних типи кооперативів: виробничі і споживчі.