Предмет: Биология, автор: pasichnihcenko27

порівняльна характеристика клітин прокаріотів та еукаріотів висновок​

Ответы

Автор ответа: grossubogdan
0

Ответ:Характерною ознакою, що відрізняє клітини прокаріотичного типу від еукаріотичних, є відсутність у їхніх клітинах ядра. Прокаріоти – п (пропало), еукаріоти – Е (є в наявності)Крім того клітини прокаріотів та еукаріотів відрізняються наявністю чи відсутністю в їхній будові певних органел.

Объяснение:

Автор ответа: rhfcfdtw
0

Відповідь:

ВИСНОВОК:

Першими живими організмами були прокаріоти. В результаті  еволюції, клітини перетворювались і прийшли до еукаріотів. Це свідчить, що у обох груп є щось спільне і щось індивідуальне, але

обидві ці групи є одними з найважливіших частин природи, бо без цих клітин не було б життя на Землі.

Характерною ознакою, за якою клітини живих організмів можна розділити на два основні типи, є наявність у клітині ядра.

За цією ознакою клітини поділяють на еукаріотичні — які містять у своєму складі ядро та прокаріотичні — не мають ядра.

У цитоплазмі прокаріотичних клітин немає мембранних органоїдів: мітохондрій, пластид, ендоплазматичної сітки, комплексу Гольджі, лізосом,які є у еукаріотів.

Пояснення:

Порівняльна характеристика клітин прокаріотів і еукаріотів

1.Прокаріоти — організми, які не мають справжнього сформованого клітинного ядра.

Зовнішньою оболонкою клітин прокаріотів так само, як і в еукаріотичних клітинах, є плазматична мембрана (будова мембран у двох цих груп організмів є однаковою). Клітинна мембрана прокаріотів утворює численні заглибини всередину клітини — мезосоми.

У цитоплазмі прокаріотичних клітин немає мембранних органоїдів: мітохондрій, пластид, ендоплазматичної сітки, комплексу Гольджі, лізосом. Їх функції виконують складки і заглибини зовнішньої мембрани — мезосоми.Є дрібні рібосоми.

Зверху плазматичної мембрани клітини прокаріотів покриті оболонкою, що нагадує клітинну стінку рослинних клітин (ця стінка утворені не клітковиною, як у рослин, а іншими полісахаридами — пектином і муреїном).

Прокаріоти часто мають органели руху — джгутики і війки.

Бактеріальні (прокаріотичні) клітини мають наступні, характерні для них, структури — щільну клітинну стінку, одну кільцеву молекулу ДНК (нуклеоїд), рибосоми.

Життєві форми прокаріотів: у більшості — одноклітинні організми

2.Надцарство Еукаріоти включає царства

Гриби, Рослини і Тварини.

Еукаріоти — організми, клітини яких мають чітко сформоване ядро, оточене двома мембранами й відмежоване ними від цитоплазми. Генетичний матеріал еукаріотів зосереджений в парних хромосомах клітинного ядра.

Характерні ознаки еукаріотів:

наявність ядра,клітинної мембраини,оболони,цітоплазми,де розташовані органели(комплекс Гольджи,рибосоми, лизосоми, мітохондрії,клітинний центр, цитоплазматична сітка, вакуолі,хлоропласти(рослина клітина),

клітина стінка у твариної клітини відсутня(є глікокалікс) у рослиної у складі клітиної стінки-целюлоза,у грибів- хітин.

Житевы форми: є одноклітинні, колоніальні та багатоклітинні форми.

Приложения:
Похожие вопросы