135. Згідно із санітарними нормами відношення площі вікон до площі підлоги у класній кімнаті має бути не менше ніж 0,2. Чи дотримано цих норм у класній кімнаті, довжина якої 14 м, а ширина становить 35 % від довжини, якщо в кім- наті три вікна розміром 2 × 1,8 м?
Ответы
Ответ:
1. Площа підлоги:
Довжина кімнати = 14 м
Ширина кімнати = 0.35 * 14 м = 4.9 м
Площа підлоги = Довжина x Ширина = 14 м x 4.9 м = 68.6 м²
2. Площа вікон:
Кількість вікон = 3
Розмір кожного вікна = 2 м x 1.8 м = 3.6 м²
Загальна площа вікон = 3 x 3.6 м² = 10.8 м²
Тепер ми можемо знайти відношення площі вікон до площі підлоги:
Відношення = Площа вікон / Площа підлоги
Відношення = 10.8 м² / 68.6 м² ≈ 0.157
Отримане відношення (0.157) менше, ніж санітарний стандарт 0.2, що означає, що площа вікон недостатня для дотримання санітарних норм.
Пошаговое объяснение:
35% = 35 : 100 = 0,35
1) 14 * 0,35 = 4,9 (м) - ширина класса
2) 14 * 4,9 = 68,6 (м²) - площадь пола класса
3) 2 * 1,8 = 3,6 (м²) - площадь 1 окна
4) 3,6 * 3 = 10,8 (м²) - площадь 3 окон
5) 10,8 : 68,6 = 108/10 : 686/10 = 108/10 * 10/686 = 108/686 ≈ 0,16 — отношение площади окон к площади пола
0,16 < 0,2, значит не соответствует санитарным нормам