17. Увідповідни поняття (1-4) з його визначенням (А-Г). 1 абіогенез 2 геологія 3 палеонтологія 4 стратиграфія А розділ геології, що визначає послідовність подій і процесів в історії нашої планети наука, що досліджує вимерлі організми природний процес, наслідком якого є виник- нення життя з неживої матерії Б В Г наука, що вивчає процеси перетворення речо- вин і структур на поверхні планети та під нею 1 2 3 4
Ответы
Відповідь:
Пояснення:Геоло́гія (від дав.-гр. γῆ — земля, і λογος — наука) — сукупність наук про тверду оболонку Землі, її будову, речовинний склад, рухи та історію розвитку, а також процеси, що її створили.
Карта геологічних провінцій світу
Океанічна кора
0-20 Ma
20-65 Ma
>65 Ma
Континентальна кора
Щит
Геологічна платформа
Ороген
Улоговини
Великі масиви інтрузивів
Потоншена континентальна кора
Інакше: геологія — це наука і вивчення твердої та рідкої речовини, що складають Землю. Галузь геології охоплює вивчення складу, структури, фізичних властивостей, динаміки та історії земних матеріалів, а також процесів, за допомогою яких вони формуються, переміщуються і змінюються. Геологія є основною академічною дисципліною, яка також важлива для: видобутку корисних копалин і вуглеводнів, знань про небезпечні природні явища та пом'якшення їх наслідків, деяких областей геотехнічної інженерії та розуміння минулих кліматичних умов і довкілля.
Вперше термін «геологія» увів норвезький природознавець М. Ешольт (норв. Mikkel Pederson Escholt) у 1657 у книзі «Геологія Норвегії» (норв. Geologia Norvegica).
Предмет геології
Від інших наук про Землю, таких як океанографія чи метеорологія, геологія відрізняється тим, що досліджує тверду оболонку Землі — літосферу і те, що знаходиться під нею. Предметом вивчення у геології є:
речовинний склад земної кори;
внутрішня будова земної кори;
процеси, що відбуваються в земній корі і на її поверхні;
рухи та історія розвитку земної кори;
закономірності утворення й поширення корисних копалин.
Найближче до геології серед наук про Землю знаходяться: фізична географія, геоморфологія, ґрунтознавство, гляціологія і геодезія. На стику геології і біології знаходиться палеонтологія (наука про викопні організми), геології і фізики — геофізика (досліджує фізичні властивості надр Землі), геології і хімії — геохімія (вивчає хімічний склад гірських порід і руд та поведінку хімічних елементів в