Предмет: Українська мова, автор: abobusbulockin

пожалуйста перескажите этот текст своими словами:
Архітектура Софії Київської не може не зачарувати. Нікого не може залишити байдужим і внутрішнє оздоблення храму: мозаїки, фрески, різьблені шиферні плити, мармурова усипальниця Ярослава Мудрого, карнизи, колони.

Перлиною світового мистецтва є мозаїки Софії Київської. З'ясовано, що над ними працювала артіль з восьми художників. 640 квадратних метрів були заповнені майстрами упродовж трьох років.

Центральний образ собору - Марія-Оранта. Ця велика мозаїка виконана особливо майстерно.

Чому образ Оранти винесений у храмі на чільне місце? Річ у тому, що Марію-заступницю вважали захисницею Києва, як тоді казали "непорушною стіною", крізь яку не перелетить жодна стріла, жодний спис.

Діва Марія зображена на округлій угнутій стіні. Якби мозаїку із зображенням Оранти можна було "розігнути" й перевести на рівну площину, постать важко було б назвати ідеально пропорційною. Майстри

1

врахували, що зображення на угнутій площині здається меншим, ніж насправді, тоді як на вигнутій назовні більшим.

Образ Оранти створював, напевно, найуміліший майстер. Все тло він виклав золотою смальтою, від цього постать Богородиці огорнута м'яким, неяскравим золотистим сяйвом.

Обличчя Оранти серйозне, навіть суворе. Вона справді здається непорушною, всесильною. Сині, блакитні, золотисті барви її вбрання надають постаті урочистості. Обличчя здається рожевуватим. Самих рожевих кубиків смальти на щоках, вустах, підборідді Богоматері не так багато. Але тоненька червона смужка, якою обведено її уста, ніс, повіки й підборіддя, немов зафарбовує сусідні кольори рожевістю. Обличчя від цього оживає, його виразність посилюється.

Не втративши за дев'ять з половиною віків своєї краси, мозаїки Софії Київської є прикладом надихаючої сили мистецтва. (За Д.Степовиком; 235 сл.)
Вот план :
1. Софія Київська нікого не залишить байдужим.

ІІ. Перлина світового мистецтва - мозаїки Софії Київської.

ІІІ. Центральний образ собору - Марія-Оранта.

1. Зображення розташоване на округлій угнутій стіні.

2. Золоте тло мозаїчного портрета.

3. Обличчя Марії - серйозне, суворе.

4. Сині, блакитні, золотисті барви вбрання надають постаті урочистості. 5. Чому обличчя здається рожевуватим.

IV. Мозаїки Софії Київської є прикладом надихаючої сили мистецтва).
Срочно!!!! ​

Ответы

Автор ответа: meliora03
8

Ответ:

Софія Київська - архітектурна спадщина, яка не залишає байдужими тих, хто її бачить. Особливістю цієї споруди є її внутрішнє оздоблення, включно з мозаїками, фресками, різьбленими шиферними плитами, мармуровою усипальницею Ярослава Мудрого, карнизами та колонами.

Однак найбільшою перлиною Софії Київської є її мозаїки, які виконані з великим художнім захопленням. За легендою, вони створені артіллю з восьми талановитих художників протягом трьох років. Центральним образом у соборі є Марія-Оранта, і ця велика мозаїка вражає своєю майстерністю. Марія-Оранта вважалася захисницею Києва, а її образ розташований на округлій увігнутій стіні. Майстри врахували оптичний ефект, який зменшує розмір зображення на увігнутих поверхнях.

Мозаїка обрамлена золотою смальтою, що надає образу благородного блиску. Обличчя Марії-Оранти відзначається серйозністю та суворістю, а використання синіх, блакитних і золотистих відтінків у її вбранні посилює урочистий характер зображення. Рожева смужка, що обрамляє її обличчя, додає виразності та жвавості її вигляду.

Мозаїки Софії Київської залишаються прикладом великої мистецької сили, що не втратила своєї привабливості впродовж багатьох століть.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: oven1988
Предмет: География, автор: 12345677666