Предмет: Другие предметы, автор: mirkoyooo

метрология

1. Определить отношение сопротивления внешней цепи к сопротивлению амперметра RLoad/RA, при котором относительная методическая погрешность измерения тока не превышает:
а) 0,002*3%;
б) 0,02*3%;
в) 0,2*3%.

2. Вычислить методическую погрешность подключения вольтметра к измеряемой цепи, если сопротивление вольтметру составляло rV = 2*3 кОм, общее сопротивление цепи составляло Rвх = 4*3 Ом.

спасибо

Ответы

Автор ответа: mirkoy
1

Ответ:

Для визначення відношення опору зовнішнього кола до опору амперметра ми можемо скористатися правилом додавання опорів. Відношення опору зовнішнього кола (RLoad) до опору амперметра (RA) обчислюється за формулою:

RLoad/RA = (RA + R) / RA,

де R - опір зовнішнього кола.

Вам потрібно визначити R так, щоб відносна методична похибка вимірювання струму не перевищувала дані значення:

а) 0,002 * 3% = 0,006%;

б) 0,02 * 3% = 0,06%;

в) 0,2 * 3% = 0,6%.

Відносна методична похибка обчислюється за формулою:

Похибка (%) = (R / (RA + R)) * 100.

Тепер ми можемо розв'язати кожен варіант:

а) 0,006% = (R / (RA + R)) * 100.

0,006% / 100 = R / (RA + R).

0,00006 = R / (RA + R).

б) 0,06% = (R / (RA + R)) * 100.

0,06% / 100 = R / (RA + R).

0,0006 = R / (RA + R).

в) 0,6% = (R / (RA + R)) * 100.

0,6% / 100 = R / (RA + R).

0,006 = R / (RA + R).

Тепер ми можемо розв'язати кожне рівняння, щоб знайти R:

а) 0,00006 = R / (RA + R)

0,00006 * (RA + R) = R

0,00006 * RA + 0,00006 * R = R

0,00006 * RA = R - 0,00006 * R

0,00006 * RA = 0,99994 * R

RA = (0,99994 * R) / 0,00006

RA ≈ 16665.67 * R

б) 0,0006 = R / (RA + R)

0,0006 * (RA + R) = R

0,0006 * RA + 0,0006 * R = R

0,0006 * RA = R - 0,0006 * R

0,0006 * RA = 0,9994 * R

RA = (0,9994 * R) / 0,0006

RA ≈ 1665.67 * R

в) 0,006 = R / (RA + R)

0,006 * (RA + R) = R

0,006 * RA + 0,006 * R = R

0,006 * RA = R - 0,006 * R

0,006 * RA = 0,994 * R

RA = (0,994 * R) / 0,006

RA ≈ 165.67 * R

Отже, відношення опору зовнішнього кола до опору амперметра буде приблизно:

а) RLoad/RA ≈ 16665.67

б) RLoad/RA ≈ 1665.67

в) RLoad/RA ≈ 165.67

Таким чином, для відношення опору зовнішнього кола до опору амперметра, яке задовольняє дані вимоги, вибирайте варіант б), де RLoad/RA ≈ 1665.67.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: veronika2009210
Предмет: Қазақ тiлi, автор: Jansaya1234567890