Предмет: География, автор: arishasaranha06

1. Назвіть види рухів Землі. Укажіть географічні наслідки: 1) обертання Землі навколо своєï осі; 2) обертання Землі навколо Сонця. 2.Поясніть причини зміни пір року. Як і чому відрізняється змiна пір року в Північній та Південній півку- лях? 3.Наведіть приклади добових і сезонних ритмів у природі. 4. Як встановлю- ються межi поясів освітлення? 5. Назвіть види часу, поясніть зв'язок між ними.​

Ответы

Автор ответа: gladijo591
0

Відповідь:

Оберта́ння Землі́ — процес переміщення точок «земної кулі» (геоїда) в просторі. Можна виділити два основні обертальні процеси: обертання навколо Сонця (якщо знехтувати розміром планети порівняно з відстанню до зірки та розглядати Землю як матеріальну точку) та обертання навколо своєї осі.

Обертання Землі навколо Сонця

Редагувати

Докладніше: Орбіта Землі

Траєкторія руху

Редагувати

Земля рухається навколо зорі по еліптичній траєкторії в тому самому напрямку, в якому Земля обертається навколо власної осі, із середньою швидкістю 0,465 км/с (1 674 км/год)[1] на середній відстані 149,6 млн км.[2] Афелій — 152 098 232 км[3], перигелій — 147 098 290 км.[3]. Ексцентриситет орбіти становить 0,01671123, тобто вона досить близька до кола.

Період обертання

Редагувати

Період, протягом якого планета робить оберт навколо зорі, називають сидеричним періодом обертання. Сидеричний період обертання Землі навколо Сонця становить 365 діб 6 годин 9 хвилин[4].

Значення руху навколо Сонця

Редагувати

Однак ці відмінності не дуже суттєві. Основною причиною надходження різної кількості сонячної енергії на окремих ділянках Землю протягом року є куляста форма планети та нахил осі обертання Землі до площини орбіти, коли земля «підставляє» Сонцю то Північну півкулю (червень-серпень), то Південну. Оскільки траєкторія руху Землі навколо Сонця не є ідеальним колом, кількість сонячної енергії, яка досягає планети, протягом планетарного року не є сталою (грудень-лютий). Це явище призводить до формування кліматичних поясів, виникнення широтної зональності і зміни пір року на Землі.

Земля рухається одночасно навколо своєї осі (добовий рух) і навколо Сонця (річний рух). Завдяки руху Землі навколо своєї осі відбувається зміна дня і ночі. Повний оберт навколо своєї осі земна куля здійснює приблизно за 24 години, тобто за добу. Доба є головною одиницею відліку часу на нашій планеті. На кожному меридіані час доби в один момент не однаковий, що пов'язано з нерівномірним освітленням земної кулі сонячними променями. Тому час на конкретному меридіані визначається як сонячний, або місцевий.

Якщо територія країни дуже видовжена із заходу на схід, місцевий час у різних її частинах неоднаковий. Це незручно у практичній діяльності. Тому за міжнародною домовленістю Землю поділили на 24 годинних пояси (від нульового до 23-го) і запровадили поясний час. Протяжність кожного годинного поясу (із заходу на схід) становить 15°. Межі годинних поясів проводять іноді з урахуванням державних кордонів (мал.5). Годинний пояс розділено навпіл центральним меридіаном. Сонячний час центрального меридіана кожного поясу є поясним. Місцевий час Гринвіцького (початкового) меридіана називається всесвітнім.Якщо рухатися зі сходу на захід навколо земної кулі, то в кожному наступному годинному поясі доведеться стрілки годинника переводити на одну годину назад. Наприкінці такої подорожі (після проходження 24 годинних поясів) виявиться, що одна доба "загублена.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: mashakot69