Предмет: Биология, автор: hanchenbeomkristina

20 балів, срочно!!!!
Чому провідну роль в енергетичному обміні людини і тварин відіграють вуглеводи, незважаючи на те, що під час розщеплення ліпідів енергії виділяється вдвічі більше?

Ответы

Автор ответа: krisswexq
4

Вуглеводи відіграють провідну роль в енергетичному обміні людини і тварин, оскільки їхнє розщеплення в організмі є більш ефективним та швидким способом отримання енергії, необхідної для життєдіяльності. Ось декілька причин:

Швидка доступність: Вуглеводи легше і швидше розщеплюються в порівнянні з ліпідами. Це важливо в ситуаціях, коли організму потрібно негайно отримати енергію, наприклад, під час фізичної активності або стресових ситуацій.

Економія кисню: Розщеплення вуглеводів вимагає менше кисню, що важливо під час інтенсивної діяльності або при недостатньому доступі до кисню, як це може трапитися в моменти фізичного навантаження.

Запаси глюкози: Організм зберігає глюкозу у вигляді глікогену в печінці та м'язах для швидкого доступу до енергії. Глюкоза є основним продуктом розщеплення вуглеводів і може бути швидко мобілізована, коли це необхідно.

Роль в мозку: Головний орган - мозок - великою мірою використовує глюкозу як джерело енергії. Вуглеводи забезпечують мозку необхідну глюкозу для правильної функції.

Ліпіди (жири) дійсно містять більше енергії на грам, але їх розщеплення вимагає більше часу і оксигену, і вони зазвичай використовуються для збереження додаткової довготривалої енергії, яку організм може використовувати під час тривалих періодів голоду або витрати енергії. Узагальнюючи, вуглеводи є основним джерелом швидкої та легкої енергії, необхідної для забезпечення життєвої діяльності та фізичної активності.

Найкраща відповідь будь ласка)

Автор ответа: grishchenko3
2

Ответ:

Будова та властивості вуглеводів. Залежно від молекулярної маси вуглеводи поділяють на моносахариди, олігосахариди та полісахариди. Моносахариди, або прості цукри, за кількістю атомів Карбону поділяють на тріози (3 атоми), тетрози (4), пентози (5), гексози (6) і так далі до декоз (10). У природі найпоширеніші гексози, а саме — глюкоза та фруктоза. Солодкий смак ягід, меду залежить від вмісту в них цих сполук. З пентоз найбільш відомі рибоза та дезоксирибоза, що входять до складу, відповідно, рибонуклеїнової (РНК) та дезоксирибонуклеїнової (ДНК) кислот.

Олігосахариди — полімерні вуглеводи, у яких кілька моносахаридних ланок з’єднані між собою ковалентними (глікозидними) зв’язками. Вони, так само як і моносахариди, мають приємний солодкий смак і добре розчиняються у воді.

Объяснение:

Прости если неправильно

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: denisakusenko36
Предмет: Математика, автор: kucherenko220