Предмет: Химия, автор: markgolinan

Визначити молекулярну формулу вуглеводню, густина його за воднем становить 39. Масова частка Карбону в сполуці 12,3%​

Ответы

Автор ответа: nagibator4507
0

Ответ:

Для визначення молекулярної формули вуглеводню на основі даних про його густину та масову частку вуглецю (C), можемо використати наступний підхід:

1. Спочатку знайдемо масову частку водню (H) у вуглеводні, використовуючи інформацію про густину:

Густина вуглеводню = Густина водню (1 г/см³) * масова частка водню в вуглеводні + Густина вуглецю * масова частка вуглецю в вуглеводні

39 = 1 * x + 12.01 * 0.123

39 = x + 1.47623

x = 39 - 1.47623

x ≈ 37.52377

Масова частка водню в вуглеводні близько 37.52%.

2. Тепер ми знаємо, що водень складає близько 37.52% вуглеводню, а отже, масова частка вуглецю в ньому дорівнює 100% - 37.52% = 62.48%.

3. Далі, знайдемо масові співвідношення атомів вуглецю і водню в молекулі вуглеводню. Для цього поділимо масову частку вуглецю і водню на їхні атомні маси:

Масове співвідношення вуглецю (C) = (0.6248 / 12.01) ≈ 0.0520

Масове співвідношення водню (H) = (0.3752 / 1.01) ≈ 0.3713

4. Тепер перевіримо, чи можлива ціла молекулярна формула на основі масових співвідношень. Вони близькі до співвідношень в молекулі метану (CH₄):

- В молекулі метану один атом вуглецю і чотири атоми водню.

- У нашому випадку, масове співвідношення вуглецю і водню також показує один атом вуглецю і близько чотирьох атомів водню.

Отже, молекулярна формула вуглеводню може бути CH₄, подібна до метану.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: nurguljoldowbekova82