СРОЧНОООО!!!!!!! ДАЮ 30 БАЛОВ
9. В однорідному магнітному полі індукцією 20 мТл на прямолінійний провідник зі струмом 5 А діє сила Ампера 60 мН. Визначте: а) якою є довжина провідника, якщо він розташований під кутом 300 до ліній магнітної індукції; б) яку роботу виконало магнітне поле, якщо під дією сили Ампера провідник перемістився на 0,5 м у напрямку цієї сили?
8. З якою силою діє однорідне магнітне поле, індукція якого 30 мТл, на провідник завдовжки 15 см розташований під кутом 900 до силових ліній при силі струму 2 А?
Ответы
Ответ:
Дано: Індукція магнітного поля B = 20 мТл Сила струму в провіднику I = 5 А Сила Ампера F_A = 60 мН Кут між провідником і лініями магнітної індукції α = 30° Переміщення провідника S = 0,5 м Знайти: а) Довжину провідника l б) Роботу магнітного поля A_м Розв'язання: а) Використовуючи формулу для сили Ампера, знаходимо довжину провідника l за формулою:
Підставляючи дані, отримуємо:
м
Відповідь: Довжина провідника l = 1,2 м. б) Використовуючи формулу для роботи магнітного поля, знаходимо її за формулою:
Підставляючи дані, отримуємо: Дж
Відповідь: Робота магнітного поля A_м = 0,03 Дж.
Дано: Індукція магнітного поля B = 30 мТл Довжина провідника l = 15 см Кут між провідником і лініями магнітної індукції α = 90° Сила струму в провіднику I = 2 А Знайти: Силу Ампера F_A Рішення: Використовуючи формулу для сили Ампера, знаходимо її за формулою: Підставляючи дані, отримуємо:
мH
Відповідь: Сила Ампера F_A = 9 мН.
Объяснение: