Предмет: Физика,
автор: elenapetroshuk
ДАЮ 30 БАЛОВ ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ
Супутник рухається по коловій орбіті навколо деякої планети на висоті, що дорівнює радіусу цієї планети. Прискорення руху супутника 0,95 м/с². Визначте масу планети та період обертання супутника. Радіус планети дорівнює 3400 км.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Задача.
Дано: R = 3400 км = 3400 000 м = 3,4*10( в 6 ст,) м;
а (д. ц. ) = 0.95м/с^2.
Визначити М - ?
Розв’язок: потрібно знати гравітаційну сталу G = 6,672*10 (в мінус 11 ст. ) Н*м (кв) /кг (кв) .
Згідно з Законом Всесвітнього Тяжіння F = GmM/R(кв) , за Другим законом динаміки (Ньютона) а = F/m. Супутник рухатиметься по колу навколо планети, коли прискорення, надане йому силою тяжіння, дорівнюватиме доцентровому.
Враховуючи, що висота Н = R, отримаємо а = GM/(R + Н) (кв) , а = GM/(R + R)(кв) , а = GM/(2R)(кв) , а = GM/4(R)(кв) , Звідси знаходимо масу планети.
М = 4а (R)(кв) /G;
Обчислення: М = 4*0.95м/с^2 * (3,4*10( в 6 ст,) м) (кв) / 6,672*10 (в мінус 11 ст. ) = 6,6*10(в 23 ст) кг. Відповідь: М = 6,6*10(в 23 ст) кг.
humankr:
А паріод обертання?
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: 7evev
Предмет: Українська мова,
автор: gdhjlokvsa
Предмет: Беларуская мова,
автор: rapacevichaleksej
Предмет: Русский язык,
автор: KiraAbramchuk123
Предмет: Русский язык,
автор: gooperluiow