Предмет: Биология,
автор: uchen23
Яка довжина молекули ДНК і відсотковий вміст азотистих основ в цій молекулі, якщо на її транскрипцію витрачено 2800 молекул аденіну і 6200 молекул урацилу, що становить 45% загальної кількості азотистих основ в молекулі РНК, а довжина одного нуклеотиду ДНК 0,34 нм
Ответы
Автор ответа:
0
Для вирішення цієї задачі, нам потрібно розуміти, що молекула РНК утворюється на основі молекули ДНК через процес транскрипції. Молекула ДНК складається з двох ланцюгів нуклеотидів, і молекула РНК утворюється на одному з цих ланцюгів.
1. Спочатку, ми маємо знати відсоток аденіну (A) і урацилу (U) в РНК. За задачею, вони складають 45% загальної кількості азотистих основ. Тобто, A + U = 45%.
2. Далі, ми маємо інформацію про кількість молекул аденіну і урацилу, витрачених на транскрипцію: 2800 молекул аденіну (A) і 6200 молекул урацилу (U).
3. Ми можемо визначити кількість цитозину (C) і гуаніну (G) в РНК, оскільки всі азотисті основи мають утворювати пари в молекулі ДНК. Тобто, A + U + C + G = 100%, де A і U складають 45%. Отже, C + G = 100% - 45% = 55%.
4. Знаючи кількість молекул аденіну (A) і урацилу (U), ми також знаємо кількість цитозину (C) і гуаніну (G), оскільки вони повинні бути однаковими. Тобто, A = U = C = G.
5. Тепер можемо знайти загальну кількість азотистих основ (N) у молекулі РНК: N = A + U + C + G = 2800 + 6200 + 2800 + 2800 = 14,400 молекул.
6. Тепер знаючи загальну кількість азотистих основ (N) і кількість нуклеотидів у молекулі ДНК (що дорівнює половині довжини молекули РНК), ми можемо обчислити довжину молекули ДНК:
Довжина ДНК = N * довжина нуклеотиду = 14,400 * 0.34 нм = 4,896 нм.
Отже, довжина молекули ДНК становить приблизно 4,896 нм.
1. Спочатку, ми маємо знати відсоток аденіну (A) і урацилу (U) в РНК. За задачею, вони складають 45% загальної кількості азотистих основ. Тобто, A + U = 45%.
2. Далі, ми маємо інформацію про кількість молекул аденіну і урацилу, витрачених на транскрипцію: 2800 молекул аденіну (A) і 6200 молекул урацилу (U).
3. Ми можемо визначити кількість цитозину (C) і гуаніну (G) в РНК, оскільки всі азотисті основи мають утворювати пари в молекулі ДНК. Тобто, A + U + C + G = 100%, де A і U складають 45%. Отже, C + G = 100% - 45% = 55%.
4. Знаючи кількість молекул аденіну (A) і урацилу (U), ми також знаємо кількість цитозину (C) і гуаніну (G), оскільки вони повинні бути однаковими. Тобто, A = U = C = G.
5. Тепер можемо знайти загальну кількість азотистих основ (N) у молекулі РНК: N = A + U + C + G = 2800 + 6200 + 2800 + 2800 = 14,400 молекул.
6. Тепер знаючи загальну кількість азотистих основ (N) і кількість нуклеотидів у молекулі ДНК (що дорівнює половині довжини молекули РНК), ми можемо обчислити довжину молекули ДНК:
Довжина ДНК = N * довжина нуклеотиду = 14,400 * 0.34 нм = 4,896 нм.
Отже, довжина молекули ДНК становить приблизно 4,896 нм.
Похожие вопросы
Предмет: Українська література,
автор: gyavansergi
Предмет: Українська мова,
автор: pupil795
Предмет: Геометрия,
автор: katyabond09
Предмет: География,
автор: Аноним
Предмет: Алгебра,
автор: eglkbova