Предмет: Українська мова, автор: zharinovaeva7

Допоможіть будь ласка!Дам 100 балів! Визначити тип словасполучення: цікаве завдання, рідний край, слухати уважно, обіцянка мами, погодити з батьками, шапка набакир, дуже повільно, відкрити вікно, схожий на батька, відомий усім, запущений у небо, складена форма.​

Ответы

Автор ответа: kactusdarya
1

Ответ:

Визначення типу словосполучення можна розпочати з уточнення типу залежності між словами в словосполученні.

1. "цікаве завдання" - в даному словосполученні маємо відносину означуваного і означення. Тобто, слово "цікаве" вказує на характеристику "завдання". Отже, тип словосполучення - означуване й означення.

2. "рідний край" - тут також маємо відношення означуваного і означення. Слово "рідний" вказує на характеристику "край". Тому, тип словосполучення - означуване й означення.

3. "слухати уважно" - в даному словосполученні маємо залежність дієслова "слухати" від прислівника "уважно". Прислівник пов'язаний з дієсловом і вказує на спосіб дії. Тип словосполучення - дієслівний з прислівником.

4. "обіцянка мами" - в даному словосполученні маємо відношення означуваного і означення. Слово "мами" вказує на характеристику "обіцянки". Тип словосполучення - означуване й означення.

5. "погодити з батьками" - тут маємо залежність дієслова "погодити" від прийменника "з" та іменника "батьками". Дієслово пов'язане з іменником і прийменником і вказує на дію згоди з батьками. Тип словосполучення - дієслівний з прийменником та іменником.

6. "шапка набакир" - в даному словосполученні маємо залежність іменника "шапка" від прикметника "набакир". Прикметник вказує на характеристику "шапки". Тип словосполучення - іменникове з прикметником.

7. "дуже повільно" - тут маємо залежність прислівника "дуже" від прислівника "повільно". Прислівник пов'язаний з прислівником і вказує на ступінь повільності. Тип словосполучення - прислівникове з прислівником.

8. "відкрити вікно" - в даному словосполученні маємо залежність дієслова "відкрити" від іменника "вікно". Дієслово вказує на дію відкриття іменника. Тип словосполучення - дієслівний з іменником.

9. "схожий на батька" - тут маємо залежність прикметника "схожий" від прийменника "на" та іменника "батька". Прикметник пов'язаний з іменником і прийменником і вказує на подібність до батька. Тип словосполучення - прикметникове з прийменником та іменником.

10. "відомий усім" - в даному словосполученні маємо залежність прикметника "відомий" від прийменника "у" та іменника "усім". Прикметник пов'язаний з іменником і прийменником і вказує на відомість для всіх. Тип словосполучення - прикметникове з прийменником та іменником.

11. "запущений у небо" - тут маємо залежність дієприкметника "запущений" від прийменника "у" та іменника "небо". Дієприкметник пов'язаний з іменником і прийменником і вказує на дію запуску у небо. Тип словосполучення - дієприкметникове з прийменником та іменником.

12. "складена форма" - в даному словосполученні маємо відношення означуваного і означення. Слово "форма" вказує на характеристику "складеної". Тип словосполучення - означуване й означення.

Ось типи словосполучень для даного списку словосполучень:

1. означуване й означення

2. означуване й означення

3. дієслівний з прислівником

4. означуване й означення

5. дієслівний з прийменником та іменником

6. іменникове з прикметником

7. прислівникове з прислівником

8. дієслівний з іменником

9. прикметникове з прийменником та іменником

10. прикметникове з прийменником та іменником

11. дієприкметникове з прийменником та іменником

12. означуване й означення.

—————————

Оцените ответ


zharinovaeva7: дякую!!
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: vikaalifashkina7
Предмет: Математика, автор: basovaana395