Предмет: Право, автор: superlesya2021

2. Дати письмовi вiдповiдi на запитання
1. Дайте визначення понять: «юридична вiдповiдальнiсть», необхiдна оборона», «крайня необхiднiсть», «неосудність». 2. Які підстави притягнення до юридичноï вiдповiдальності вам відомі? 3. Які види юридичноï вiдповiдальності ви знаете? 4. З якого віку можливе притягнення до рiзних видiв юридичноï вiдповiдальності? 5. Які обставини виключають шкідливiсть (суспiльну небезпеку) діяння? 6. Наведіть приклади правопорушень, за які можливе притягнення до рiзних видів юридичноï вiдповiдальності. 7. Висловте свою думку щодо доцільності зниження або підвищення віку притягнення до юридичноï вiдповiдальностi рiзних видів.​

Ответы

Автор ответа: lolp29049
1

Відповідь:

Пояснення:

Визначення понять:

Юридична відповідальність - це обов'язок і можливість бути покараним згідно з законом за правопорушення або порушення правових норм.

Необхідна оборона - це захист особи або майна від неправомірної агресії за умови, що захист є необхідним і обмеженим обставинами.

Крайня необхідність - це виняткова ситуація, коли виживання особи або інших може бути забезпечено тільки через вчинення дій, які порушують закон, і неможливо досягнути того ж результату менш інтенсивними засобами.

Неосудність - це відсутність можливості притягнення особи до кримінальної або цивільної відповідальності за вчинення дій або бездіяльність, які не супроводжуються обов'язковим покаранням.

Підстави притягнення до юридичної відповідальності включають:

Вчинення правопорушення або злочину.

Порушення прав та обов'язків за законом.

Винність особи у вчиненні злочину або порушенні.

Види юридичної відповідальності включають кримінальну, цивільну, адміністративну та дисциплінарну відповідальність.

Вік, з якого можливе притягнення до різних видів юридичної відповідальності, визначається законодавством кожної країни і може відрізнятися. Зазвичай для кримінальної відповідальності це вік більше 18 років, але для інших видів відповідальності цей вік може бути іншим.

Обставини, які виключають шкідливість діяння, можуть включати дії в обороні, крайню необхідність, відсутність вини особи, відсутність наміру вчинити злочин, обставини непереборної сили тощо.

Приклади правопорушень, за які можливе притягнення до різних видів юридичної відповідальності:

Кримінальна: крадіжка, пограбування, вбивство.

Цивільна: порушення контракту, недбалість, порушення авторських прав.

Адміністративна: порушення правил дорожнього руху, адміністративні штрафи.

Дисциплінарна: порушення внутрішніх правил підприємства чи навчального закладу.

Питання про доцільність зниження або підвищення віку притягнення до юридичної відповідальності є складним і пов'язаним із суспільними, правовими і психологічними аспектами. Визначення віку, з якого особа може бути притягнутою до відповідальності, відбувається на основі наукових досліджень та соціальних вимог, і це питання може регулюватися законодавством різних країн.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: adibaniyazova51