Предмет: Химия,
автор: vasyakylinich
СРОЧНО!!! обчисліть кількість речовини та кількість молекул для 40г P2O5
Ответы
Автор ответа:
1
Щоб обчислити кількість речовини і кількість молекул для 40 г P2O5 (дифосфідену), спершу вам потрібно визначити молекулярну масу P2O5 і використовувати формули для розрахунків.
1. **Молекулярна маса P2O5:** Фосфор (P) має атомну масу приблизно 31, а кожен атом кисню (O) має атомну масу приблизно 16. P2O5 складається з двох атомів фосфору і п'яти атомів кисню, тому молекулярна маса P2O5 дорівнює:
2 * маса P + 5 * маса O = 2 * 31 + 5 * 16 = 62 + 80 = 142 г/моль.
2. **Кількість молекул:** Тепер ви можете обчислити кількість молекул, використовуючи число Авогадро, яке дорівнює приблизно 6.022 x 10^23 молекул в одному молі речовини.
Кількість молекул = (Маса / Молекулярна маса) * Число Авогадро
Кількість молекул = (40 г / 142 г/моль) * 6.022 x 10^23 молекул/моль
Проведемо розрахунок:
Кількість молекул = (40 / 142) * 6.022 x 10^23 ≈ 1.69 x 10^23 молекул P2O5.
1. **Молекулярна маса P2O5:** Фосфор (P) має атомну масу приблизно 31, а кожен атом кисню (O) має атомну масу приблизно 16. P2O5 складається з двох атомів фосфору і п'яти атомів кисню, тому молекулярна маса P2O5 дорівнює:
2 * маса P + 5 * маса O = 2 * 31 + 5 * 16 = 62 + 80 = 142 г/моль.
2. **Кількість молекул:** Тепер ви можете обчислити кількість молекул, використовуючи число Авогадро, яке дорівнює приблизно 6.022 x 10^23 молекул в одному молі речовини.
Кількість молекул = (Маса / Молекулярна маса) * Число Авогадро
Кількість молекул = (40 г / 142 г/моль) * 6.022 x 10^23 молекул/моль
Проведемо розрахунок:
Кількість молекул = (40 / 142) * 6.022 x 10^23 ≈ 1.69 x 10^23 молекул P2O5.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: trohimenkokira36
Предмет: Українська мова,
автор: lumanovajanika
Предмет: ОБЖ,
автор: marjql
Предмет: Другие предметы,
автор: diankadenisevich