Предмет: Українська мова, автор: okey3388

Назвіть слова, що перейшли з однієї частини мови в іншу. З’ясуйте їхнє лексичне значення і синтаксичну роль. Пригадайте, у яких ситуаціях ви використовуєте такі слова.
1. І не знецінюйте коштовне. Не загубіться у юрбі. Не про- міняйте неповторне на сто ерзаців* у собі (Л. Костенко). 2. Молода з дружками, молодий з боярами, співаючи пісень відповідного змісту, ходили по селу й запрошували родичів на весілля (нар. драма). 3. Черговий повідомив про відсутніх у класі. 4. До лікарні привезли пораненого. 5. Раптом серед пернатих зчинився переполох. 6. Бересток зустрічав подо- рожніх могутньою своєю зеленню (за Тодосем Осьмачкою). ПОЖАЛУЙСТА ОЧЕНЬ ОЧЕНЬ СРОЧНО!

Ответы

Автор ответа: denysenkoky
1
1. Знецінюйте - перейшло з дієслівної частини мови (знецінювати). У цьому контексті вказує на дію, спрямовану на коштовне, має лексичне значення "зменшувати цінність". Синтаксична роль - дієслово.

2. Співаючи - перейшло з дієслівної частини мови (співати). У цьому контексті вказує на спосіб виконання дії, має лексичне значення "під час співу". Синтаксична роль - дієприслівник.

3. Повідомив - перейшло з дієслівної частини мови (повідомити). У цьому контексті вказує на дію передачі інформації, має лексичне значення "передати інформацію". Синтаксична роль - дієслово.

4. Привезли - перейшло з дієслівної частини мови (привезти). У цьому контексті вказує на дію перевезення, має лексичне значення "доставити". Синтаксична роль - дієслово.

5. Переполох - перейшло з іменної частини мови. У цьому контексті вказує на стан або ситуацію, має лексичне значення "ситуація паніки або хаосу". Синтаксична роль - іменник.

6. Зустрічав - перейшло з дієслівної частини мови (зустрічати). У цьому контексті вказує на дію прийняття або зустрічі, має лексичне значення "провести зустріч". Синтаксична роль - дієслово.

Ці слова використовуються для вираження дій, станів, обставин та подій в мовленні.

okey3388: господи спасибі вам велике
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: dvolnikova08