Треба пояснити вживання розділових знаків в трьох реченнях. Наприклад: Двокрапка в цьому реченні ставиться після узагальненого слова перед однорідними членами речення в простому реченні. Коми ставимо тут тому,що це повторювані сполучники. Кому ставимо між частиною складного речення поєднаного сполучником й.
То зоре згасає, то меркне місяць у чорній млі.
Душа шукає не прощення - прощ.
Раптом над ним пронеслась, мов хмара, тінь великого, з розпростертими крилами птаха.
Ответы
У реченні "То зоре згасає, то меркне місяць у чорній млі," коми використовуються для відокремлення двох частин речення, що виражають різні дії (зоря згасає і місяць меркне) для підкреслення їхньої протилежності.
У реченні "Душа шукає не прощення - прощ," дефіс використовується для підкреслення контрасту між двома діями, які виражені у цьому реченні (шукає та прощає). Дефіс допомагає виділити слово "прощ" і показує, що це дія, яка відбувається незалежно від дії "шукає."
У реченні "Раптом над ним пронеслась, мов хмара, тінь великого, з розпростертими крилами птаха," коми використовуються для відокремлення описів, які характеризують "тінь великого" - "мов хмара" і "з розпростертими крилами птаха." Коми допомагають читачеві краще розуміти структуру речення та відділити додаткові описи від основного змісту речення.