Предмет: Право,
автор: anadiriv81
3. Громадянин С. протягом останніх семи років проживав за межами України, звідки поширював образи та наклепи на Україну. Міський суд визнав дану обставину, як підставу для втрати громадянства.
Чи правомірне рішення суду? Свою відповідь обгрунтуйте
4. В одному з ліцеїв Львова відзначали новорічні свята. Іграшки і ялинкові прикраси виготовили учні на уроках трудового навчання. При цьому діти і педагог виконували вимоги навчальної програми. Після презентації своїх виробів учні отримали оцінки, які вчитель зафіксував у класному журналі. Електропроводку для освітлення ялинки провів робітник гімназії у свій робочий час. Моновиставу біля ялинки показав актор театру юного глядача за окрему винагороду.
Суб'єктами яких правовідносин були учні, вчитель, робітник і актор? Які юридичні факти були підставою виникнення цих правовідносин,
5. Рішення Конституційного Суду України у справі про смертну кару: «Смертна кара як вид покарання суперечить статті 28 Конституції України, відповідно до якої «ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню». Названа стаття відтворює положення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод 1950 року. Невідповідність смертної кари цій статті Конвенції підтверджує Європейський суд з прав людини, юрисдикцію якого щодо тлумачення зазначеної Конвенції визнала Україна (пункт перший Закону України від 17 липня 1997 року)». 29 грудня 1999 року Конституційний Суд України визнав, що смертна кара суперечить Конституції України, чим остаточно закрив шлях до її відновлення. У зв'язку з цим, у 2000 році Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України, якими остаточно вилучила поняття «смертна кара» з офіційного списку кримінальних покарань України.
1. Визначте, про яке/які джерело/джерела права йде мова в наведеному уривку. 2. Які ще джерела права Вам відомі?
Ответы
Автор ответа:
0
У наведеному уривку йдеться про джерела права, такі як:
Конституція України;
Конвенція про захист прав людини і основних свобод;
Рішення Європейського суду з прав людини.
До інших джерел права включають:
Закони та інші нормативні акти прийняті в Україні, включаючи міжнародні угоди, які Україна ратифікувала;
Звичаєве право;
Правосуддя та судова практика;
Доктрина;
Рішення органів влади та адміністрації.
Ці джерела визначають права та обов'язки громадян, а також встановлюють порядок та умови їх реалізації та захисту.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: Dilshodaxon0820
Предмет: Алгебра,
автор: antipenkovakarina
Предмет: Английский язык,
автор: Аноним
Предмет: Алгебра,
автор: vitalinagryn08
Предмет: Математика,
автор: povodovakate