Предмет: Химия,
автор: Ginni03
яка маса солі утвориться при взаємодії кальцій гідроксиду з 180 г розчину, з масовою часткою нітратної кислоти в ньому 15%? Допоможіть будь ласка!!!
Ответы
Автор ответа:
1
Для розв'язання цієї задачі спершу потрібно знайти масу нітратної кислоти (HNO3) у розчині з масовою часткою 15%. Для цього ми використаємо формулу:
Маса HNO3 = Масова частка HNO3 * Маса розчину
Маса HNO3 = 0.15 * 180 г = 27 г
Тепер ми знаємо, що в реакції з кальцієм гідроксидом взаємодіє 27 г HNO3. Для обчислення маси солі, яка утвориться в реакції, ми можемо скористатися зваженим відношенням мас:
Ca(OH)2 + 2HNO3 -> Ca(NO3)2 + 2H2O
Маса Ca(OH)2 : Маса HNO3 : Маса Ca(NO3)2 = 1 : 2 : 1
Отже, маса Ca(NO3)2 також дорівнює 27 г.
Отже, маса солі, кальцій нітрату (Ca(NO3)2), яка утвориться при взаємодії кальцій гідроксиду з 180 г розчину нітратної кислоти з масовою часткою 15%, дорівнює 27 г.
Маса HNO3 = Масова частка HNO3 * Маса розчину
Маса HNO3 = 0.15 * 180 г = 27 г
Тепер ми знаємо, що в реакції з кальцієм гідроксидом взаємодіє 27 г HNO3. Для обчислення маси солі, яка утвориться в реакції, ми можемо скористатися зваженим відношенням мас:
Ca(OH)2 + 2HNO3 -> Ca(NO3)2 + 2H2O
Маса Ca(OH)2 : Маса HNO3 : Маса Ca(NO3)2 = 1 : 2 : 1
Отже, маса Ca(NO3)2 також дорівнює 27 г.
Отже, маса солі, кальцій нітрату (Ca(NO3)2), яка утвориться при взаємодії кальцій гідроксиду з 180 г розчину нітратної кислоти з масовою часткою 15%, дорівнює 27 г.
Автор ответа:
1
Дано:
m р-ну(HNO3) = 180 г
ω(HNO3) = 15%
Знайти:
m(солі) - ?
Розв'язання:
1) Ca(OH)2 + 2HNO3 → Ca(NO3)2 + 2H2O;
2) m(HNO3) = ω * m р-ну / 100% = 15% * 180 / 100% = 27 г;
3) n(HNO3) = m / M = 27 / 63 = 0,43 моль;
4) n(Ca(NO3)2) = n(HNO3) = 0,43 моль;
5) m(Ca(NO3)2) = n * M = 0,43 * 164 = 70,52 г.
Відповідь: Маса Ca(NO3)2 становить 70,52 г.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: s30436532
Предмет: Українська література,
автор: mokrovaalina960
Предмет: Английский язык,
автор: vhqy7fp2w4
Предмет: Русский язык,
автор: ndfjdjfjcj
Предмет: Математика,
автор: Аноним