Предмет: Українська мова, автор: kovuranadezda

Прочитайте речення та виконайте завдання. 1. так важко зректися свого білого кольору білій ґаві! (К. Шукерт). 2. роман заслав старостів до однієї дуже гарної дівчини, але спіймав од неї облизня (І. Нечуй-Левицький). 3. Не зважайте на мої підозри, я, як завжди, у своєму репертуарі (П. Панч). 4. ахіллесовою п’ятою нашого мурчика були горобці: вони ніколи йому не давали спокою, мабуть, і вві сні до нього прилітали (І. Онатій). 5. а поки що, дорогі брати й сестри, не сидіть склавши руки, не очікуйте манни з небес (Д. Бедзик). а. Знайдіть фразеологізми й підкресліть їх відповідно до синтаксичної ролі. Б. Визначте та надпишіть джерело походження кожного фразеологізму.

Ответы

Автор ответа: mrgard
14

Ответ:

Давайте розглянемо фразеологізми та визначимо їх синтаксичну роль та джерело походження:

1. "так важко зректися свого білого кольору білій ґаві" - фразеологізм. Синтаксична роль: описова фраза, що підкреслює важкість відмови від чогось природного або вбаченого. Джерело походження: аналогія між відмовою білої ґави від її природного білого кольору та відмовою людини від своїх природних властивостей.

2. "спіймав од неї облизня" - фразеологізм. Синтаксична роль: описова фраза, що вказує на отримання незаслуженого негативного результату. Джерело походження: образний опис ситуації, коли спроба позбавитися від чогось або когось призводить до невдачі.

3. "я, як завжди, у своєму репертуарі" - фразеологізм. Синтаксична роль: вираз, що підкреслює стійкість вчинків чи звичок людини. Джерело походження: вказівка на те, що ця дія чи вчинок є типовим для даної людини і повторюється завжди.

4. "горобці: вони ніколи йому не давали спокою, мабуть, і вві сні до нього прилітали" - фразеологізм. Синтаксична роль: описова фраза, що підсилює вразливість або роздратованість особи. Джерело походження: поетичне порівняння з горобцями, які завжди метушаться та турбують спокій.

5. "не сидіть склавши руки, не очікуйте манни з небес" - фразеологізм. Синтаксична роль: заклик до активності та праці. Джерело походження: відсилання до Біблії, де вказується, що люди повинні працювати для того, щоб отримати їжу, а не очікувати магічного подарунку.

Джерела походження фразеологізмів можуть бути різними, включаючи літературні твори, народні казки, релігіозні тексти та інші джерела мовної культури.


kvlad5116: Я так зрозумів, це все треба підкреслювати?
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: llalaprosto
Предмет: Алгебра, автор: ella6164