Предмет: Физика, автор: Setoshi1

уздовж трьох вітрі зі швидкістю 5 м/с по дорозі в протилежних напрямках їдуть два велосипедисти перше їде зі швидкістю 18 км/год зустріч вітру а другий зі швидкістю 24 км/год в напрямку вітру якою є швидкість вітру відносно велосипедистів

Ответы

Автор ответа: mrgard
1

Ответ:

Перше, переведемо швидкості в однакові одиниці вимірювання. Оскільки швидкість велосипедистів дана в кілометрах на годину (км/год), а швидкість вітру дана в метрах на секунду (м/с), переведемо швидкості в км/год.

1 км/год = 1000 м/3600 сек = 5/18 м/с

Тепер переведемо швидкості велосипедистів:

Перший велосипедист їде зі швидкістю 18 км/год. Переведемо це в м/с:

18 км/год * (5/18) = 5 м/с

Другий велосипедист їде зі швидкістю 24 км/год. Переведемо це в м/с:

24 км/год * (5/18) = 20/3 м/с

Вітер дме в протилежних напрямках, тому швидкості вітру додаються разом зі знаками відповідно до напрямків:

Якщо вітер дме в тому ж напрямку, що і перший велосипедист (зі швидкістю 5 м/с в тому ж напрямку), то їхні швидкості додаються.

Якщо вітер дме в напрямку протилежному до другого велосипедиста (зі швидкістю 5 м/с в протилежному напрямку), то швидкості вітру і другого велосипедиста віднімаються.

Отже, швидкість вітру відносно першого велосипедиста:

5 м/с + 5 м/с = 10 м/с у напрямку першого велосипедиста.

Швидкість вітру відносно другого велосипедиста:

20/3 м/с - 5 м/с = 5/3 м/с у напрямку другого велосипедиста.

Швидкість вітру відносно велосипедистів різні, залежно від їхніх швидкостей і напрямків.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: y2nng2qxj9
Запишіть речення уставивши пропущені розділові знаки


Ще тільки вирок, і скінчиться справа (Л. Костенко). Хвиля застогнала, розкрилася, закрилася, і сліду не стало (І. Шевченко). Громи стрясають луки-перелуки, і дощ між небом і землею струни сріблясто напинає, на вітрах і чорні хмари навівають страх (М. Луків). Давно закінчилася злива, і хмари розійшлися (А. Головко). Лиш гул од копит степом котився, та хліба шелестіли (А. Головко). Глянуть не встигнеш, і вік промайне (М. Луків). Крутнувся грудень сиво над дубами, і затремтів снігами, повнячись багрець (М. Стельмах). Знову яблуні буйно цвітуть, і лунає знайомий мотив (М. Луків). Людей мільярди, і мільярди слів, а ти їх маєш вимовити вперше (Л. Костенко). А гуси знов гелґочуть на озерах, і пахнуть медом плавні навесні (Б. Мозолевський). Важким холодним сном спала земля, а високо над нею притаїлись зорі (М. Стельмах). То вітерець дихне по ниві, то коник в житі засюркотить (Л. Глібов).
Предмет: Астрономия, автор: ttyqwe94