Предмет: История, автор: adelina20100

Візантійська імперія:
1.Опишіть правління Юстінана.
2 .Культура Візантійської імперії.

Ответы

Автор ответа: pacmennet
1

Ответ:

1.Правління Юстініана:

Юстініан I (Юстініан Великий) був візантійським імператором, який правив з 527 по 565 рік. Його правління було важливим періодом в історії Візантійської імперії. Ось деякі ключові аспекти його правління:

Реформи законодавства: Юстініан відомий своєю спробою систематизувати і реформувати закони Римської імперії. Цей проект, відомий як "Корпус Юстініана" або "Юстиніанський кодекс", був спрямований на створення єдиного законодавчого акту, який об'єднав багато римських законів і став основою для подальших юридичних систем.

Війни: Під час свого правління Юстініан провів важливі війни з метою відновлення колишніх римських територій, таких як південна Іспанія, Південна Франція та Північна Африка. Ці війни завершилися перемогою, але призвели до значних фінансових витрат.

Будівництво: Під час правління Юстініана було розпочато будівництво декількох величезних проектів, зокрема головного собору Костянтинополя, який став відомий як Софія. Цей храм став однією з найвизначніших споруд античності і середньовіччя.

Релігія: Юстініан був активним спонсором християнства і підтримував його розвиток у Візантійській імперії. Він також здійснив спробу об'єднання православної та монофізитської церков у Вселенську церкву, але ця спроба завершилася частковим невдачею.

2.Культура Візантійської імперії:

Візантійська імперія мала власну унікальну культуру, яка включала в себе різноманітні аспекти:

Мистецтво та архітектура: Візантійська мистецька традиція відзначалася іконописом, мозаїками та стилізованими формами мистецтва. Софія в Костянтинополі і багато інших церков і пам'яток мають неперевершені мозаїки і архітектурну велич.

Література: Візантійська література включала епічні поеми, філософські трактати та релігійні тексті. Один із найвідоміших візантійських поетів - Іоанн Дамаскін, який прославився своєю творчістю в області духовної літератури.

Релігія: Християнство було головною релігією Візантійської імперії. У цій імперії розвивалася православна християнська традиція, і Вселенські собори вплинули на розвиток доктрини та догм християнства.

Освіта: Візантійська імперія була центром вищої освіти, і в ній було багато шкіл, включаючи давню Александрійську та Антиохійську школи. Освіченість і культура були важливими частинами життя імперії.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: samojlenkoanna418
Урок узагальнення до теми «Літосфера» 1. Схематично зобразіть частину земної поверхні, на якій відбувся зем- летрус. Вкажіть на малюнку вогнище та епіцентр землетрусу. 2. Складіть невелике повідомлення про те, як людина може дізнатися про наближення землетрусу. 3. Чому процеси горотворення, вулканізм та землетруси відбуваються в одних і тих самих районах планети? 4. Використовуючи карти атласу, наведіть приклади шести країн, тери- торія яких розташована в зонах активних землетрусів планети. 5. Використовуючи карти атласу та додаткові джерела, наведіть при- клади вулканів: Тихоокеанського поясу; Альпiйсько-Гімалайського поясу. 6. Чому необхідно вивчати внутрішню будову Землі? Ячим чином вчені це роблять? 7. Що, на вашу думку, потрібно робити, щоб зменшити кількість постраж- далих під час землетрусу? 8. На якому материку немає вулканів? 9. Чи є на території України діючі вулкани? 10. Як зміниться абсолютна висота Скандинавських гір через 200 років, якщо швидкість їх підняття становить 2 см на рік і це відбувається рівно- мiрно? 11. Який з вулканів має більшу висоту: той, що має рідку, чи той, що має густу лаву? 12. Виберіть неправильне твердження: 1) Осадові гірські породи утворюються на земній поверхні вна- слідок процесів руйнування, перенесення інших гірських порід або як результат життєдіяльності організмів. 2) Метаморфічні гірські породи виникли на великих глибинах під впливом високих температур і тиску. 3) Магматичні гірські породи утворилися в результаті застигання Розплавленоï магми. 4) Осадові породи за складом і походженням поділяють на улам- кові, вулканічні та неорганічні. 5) Магматичні гірські породи можуть утворюватися з магми як у надрах Землі, так і на її поверхні. 6) Метаморфічні та магматичні гірські породи, що потрапили на земну поверхню, можуть руйнуватися в результаті процесів вивітрю- вання.​
Предмет: Другие предметы, автор: timurlikee
Предмет: Информатика, автор: adailimanov2005
Предмет: Математика, автор: Аноним