ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО МНЕ СЕГОДНЯ УЖЕ НАДО СДАВАТЬ РАБОТУ ДАМ 30-40 баллов БУДЬТЕ ДОБРЫ КОМУ НЕ ЛЕНЬ, (Только не надо мне писать какие-то ответы не в тему виде я вас заблокирую ну то есть напишу на вас жалобу и вас заблокируют уже было двое людей которые так сделали и всё их аккаунты уже заблокированы)
Ответы
Завдания III
11. Поясніть значения понять: Велике розселення слов'ян - це період міграції слов'янських народів у Європі в VI-VII століттях. У цей період слов'яни почали масово переселятися на нові території, поширюючи свою культуру і мову. У результаті цього процесу слов'янські народи заселили більшу частину Східної та Центральної Європи, а також частину Південної Європи.
Погост - це територіально-адміністративна одиниця в Стародавній Русі, яка являла собою групу сіл, об'єднаних в одне ціле. У цвинтарі зазвичай було кілька сіл, а також церква і цвинтар. Погости були поширені на території Росії до XVIII століття, коли вони були замінені губерніями.
Завдання IV
12. Снівставити ім'я правителів Русі-України і роки правлінни та нанести на лінію часу у хронологічній послідовності:
Лінія часу:
1. 860 - 882 - Ігор
2. 882 - 912 - Ольга
3. 912 - 945 - Аскольд
4. 945 - 964 - Святослав
5. 964 - 972 - Олег
Завдання V
13. Чому М. Грушевський назвав Свитослива «чистим запорожнем київському столі»? Свою думку обгрунтуйте.
Михайло Грушевський назвав Святослава "чистим запорожцем на київському столі", бо князь Святослав був споконвіку запорозьким князем, який зійшов на київський престол і став правити Київською Руссю. Він був відомий своєю сміливістю, безстрашністю і військовими здібностями, які він продемонстрував у битвах з візантійцями і хозарами. Крім того, Святослав був відомий своєю чесністю і прямотою, що також відноситься до запорізької культури і традицій. Таким чином, Михайло Грушевський назвав Святослава "чистим запорожцем на київському столі", щоб підкреслити його зв'язок із запорізькою культурою і традиціями, які він продовжував і розвивав у своєму правлінні Київською Руссю.
10. Укажіть дати історичних подій та розташуйте у хронологічній послідовності:
В - повстання деревлян. Убивство князя Ігоря - 945 год;
А - початок правління князя Олега - 879 год;
Г - поїздка Ольги до Візантії - 957 год;
Б - другий похід Святослава до Болгарії - 917 год.