Зробіть узагальнення інформації про: Схiдних слов'ян у V-IX ст., Русь-Україну за перших князів, Русь-Україну за князювання Ольги та Святослава, Суспільно- політичний устрій і господарське життя Русі-України.
Пжж дам 100 баллов
Ответы
Східні слов'яни-загальна назва народів, що проживали на сході Європи. В 5-8 столітті відбулось велике розселення слов'ян. Тоді слов'яни розселились більше по території сучасної України, Білорусі, Польщі до територій сучасної Чехії, Словаччини та навіть Сербії. Слов'яни почали об'єднуватися в союзи слов'янських племен, наприклад Древляни, Білі Хорвати, Поляни на території України. Основною справою слов'н було землеробство. Основними культурами були жито, просо, пшениця, овес, льон. Варяги засновуючи факторії(купецькі поселення) утворили торговий шлях з Скандинавії до Константинополя через землі східних слов'ян, що дало поштовх для їх ровзитку.
За часів Аскольда і Діра Київське князівство добилось визнання серед інших держав. Русь-перша держава східних словян, була утворена у 9 столітті, коли Олег Віщий захопив Київ приєднавши Київське князівство до Русі. Київ став столицею, адже це було найбільше за населенням та економікою місто. Устроєм на Русі була феодальна монархія. Після Олега князем був Ігор, а пізніше стала Ольга. За часів Ольги Русь стала могутнішою, так як вона придушила повстання древлян, а також централізувала владу і впорядкувала збір данини, що надало економіці Русі більшу стабільність. В 957 році Ольга прийняла християнство у Візантії, що зробило Русь більш статуснішою в Європі і покращило міждержавні стосунки. В 964 році до влади прийшов Святослав Хоробрий, син Ольги, що прославився своїми численними походами і збільшення територій Русі. Також Святослав розгромив Хазарський Каганат, а також провів адміністративну реформу, а саме роздавав уділи синам, що збільшило контроль та впорядковувало виробництво та торгівлю.
Суспільство Русі розділялось на князівну верству, що мало владу над державою, боярів - знатні та багаті люди, що мали землю, дружинники - військові, були привілейованим класом, вільні селяни, ремісники, торгівці - вільні люди, що працювали, але повинні були платити данину, залежні селяни - люди, що були залежні від привілейованих класів і повинні були цілковито їм підкорятися