Предмет: Химия,
автор: ilydi
До розчину літій хлориду масою 300 г, масова частка солі в якому становить 5 % долили розчин аргентум нітрату. Укажи формулу речовини, що випала в осад, та зазнач її масу. Обчисли масу витраченого аргентум нітрату.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нLiCl) = 300 г
w(LiCl) = 5% або 0,05
Найти: m(AgCl) - ? m(AgNO₃) - ?
Знайдемо масу LiCl в розчині:
m(LiCl) = m(р-нLiCl) * w(LiCl) = 300 * 0,05 = 15 г
Складемо РХР:
15г у г х г
LiCl + AgNO₃ = AgCl↓ + LiNO₃
n = 1 моль n = 1 моль
M = 42,5 г/моль M = 143,5 г/моль
m = 42,5 г m = 143,5 г
m(AgCl) = 15 * 143,5 : 42,5 = 50,65 г
n(LiCl) = m(LiCl)/М(LiCl) = 15/42,5 = 0,35 моль
З РХР бачимо, що n(LiCl) : n(AgNO₃) = 1 : 1, тобто
n(AgNO₃) = n(LiCl) = 0,35 моль
М(AgNO₃) = 108 + 14 + 16 * 3 = 170 г/моль
m(AgNO₃) = n(AgNO₃) * М(AgNO₃) = 0,35 * 170 = 59,5 г
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: mvojtovic515
Предмет: Українська мова,
автор: eznogleb
Предмет: Английский язык,
автор: veronika66548
Предмет: Математика,
автор: samiralieva119
Предмет: Алгебра,
автор: shteltsermaksim