хелп ми, очень нужно
Ответы
Ответ:
Єгипет розташований на північному сході Африки. У країні теплий клімат, дощі випадають рідко, більшу частину року стоїть сильна спека і попри це там, де вода - там життя. З півдня північ країну перетинає річка Ніл. На початку літа від танення снігів та сильних дощів Ніл розливається. У листопаді вода спадає, залишаючи чорний родючий мул. Така земля дає добрі врожаї, тому землеробство було головним заняттям єгиптян. Крім землеробства розвивалися й відповідні галузі господарства - льонарство, та був і ткацтво, гончарне виробництво, виноробство, бджільництво та інших. З місця, майже непридатного життя людини, Єгипет вже у IV тисячолітті до зв. е. перетворювався на густонаселену країну.
Родючі ґрунти були порівняно легкі в обробці, що стимулювало величезне зростання продуктивності землеробства. У зв'язку з цим перші знаряддя землеробів були примітивні – мотики та кошики для перенесення землі. З часом, особливо з освоєнням і початком обробки металів відбувається ускладнення та вдосконалення знарядь. Плуги, мотики, дерев'яні серпи з вкладишами, зернотерки та ін.
Ще до об'єднання існували відмінності в освоєнні Верхнього (південь) та Нижнього (північ) Єгипту. Раніше землеробське господарство виникло Півдні. Вже період Стародавнього царства намітилися пояснювані відмінністю природних умов господарські особливості Верхнього та Нижнього Єгипту (спеціалізація сільського господарства) . Верхній Єгипет переважно хлібний район. У районі Дельти болота, луки, пасовища, розвиток скотарства (бики, вівці, кози, віслюки, гуси, качки, голуби), виноградники (чисельні знахідки судин з вином), сади (фінікова пальма, смаківниця) та городи. Вирощували ячмінь та пшеницю-емер, набагато пізніше з'явилася справжня пшениця.
Объяснение: