14. Дайте розгорнуту відповідь на запитання. Чи можна вважати Французьку революцію успішною? Обґрунтуйте свою відповідь.
15. Поясніть (кількома реченнями, 2-4 реч.), який існує зв'язок між
А) становим устроєм у Франції і початком революції
Б) якобінським терором і падінням якобінської диктатури
В) укладенням конкордату і посиленням влади Наполеона Бонопарта
Ответы
15. А) В становому устрої Франції до революції існувала суспільна нерівність, де шляхта та духовенство мали привілеї, а більшість населення жило в умовах бідності та експлуатації. Це незадоволення стало одним із факторів, що спричинили початок революції.
Б) Якобінський терор був результатом політичної розколюючої комунікації та конкуренції між різними фракціями влади, які намагалися здобути контроль над революційним урядом. Цей терор призвів до масових репресій та виконання тисяч жертв. Падіння якобінської диктатури було реакцією на цей терор та зміну політичних позицій багатьох владних фігур.
В) Укладення конкордату між Наполеоном Бонапартом та Папою Пієм VII сприяло посиленню влади Наполеона та зміцненню Консульського режиму в Франції. Завдяки цьому укладенню було вирішено питання стосовно релігійної свободи та повернення впливу церкви в суспільство. Конкордат дозволив Бонапарту отримати підтримку церкви та покращити своє положення влади.
Ответ: На питання про революцію во Франції немає точної відповіді, бо це питання залишається предметом дискусій серед істориків. Революція призвела до важливих змін, таких як відміна монархії, утвердження принципів свободи і рівності, і вплив на політику, яка вперше дозволила громадянам брати участь у прийнятті рішень, але ця революція таков супроводжувалася великою кількістю насильства, терору, та невпорядкованості, і закінчилася загостренням влади Наполеона Бонапарта, який встановив імперію в Франції. Оцінка успіху Французької революції може бути суб'єктивною.
А) Становий устрій у Франції перед революцією був сильною абсолютною монархією, де король мав абсолютну владу. Цей становий устрій викликав невдоволеність серед різних верств суспільства і був однією з причин початку революції.
Б) Якобінський терор був періодом інтенсивного насильства і репресій під час Французької революції. Він відбувався за участю якобінської партії та її лідера Максиміліена Робесп'єра. Терор призвів до тисяч смертей та загострення політичних протиріч у країні. Падіння якобінської диктатури настало через зростання невдоволеності населенням терором і загострення ситуації.
В) Укладення конкордату було угодою між Наполеоном Бонапартом і Папою Римським, яка встановила відносини між церквою і державою в Франції. Ця угода дозволила Наполеонові зміцнити свою владу та отримати підтримку церкви в обмін на певні пільги для католицької церкви. Після укладення конкордату, Наполеон став більш стабільним і популярним лідером, що допомогло йому зберегти владу та встановити французьку імперію.